Welcome to Brest 2018
Brest
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Beznogov
Aleksandr Paliukhovich
Aleksey Mankovskiy (Алексей Манковский)
Aliaksei Tsitou
Anastasia Gubanova
Andrey Antonov (Андрей Антонов)
Andrey Kravchenko (Андрей Кравченко)
Andrey Kurochkin
Andrey Lukashevich
Anna Panas (Анна Панас)
Anton Suzin
Arsen Yasin Sarigoz (Арсен Ясин Сарыгёз)
Arseniy Yotsyus
Artyom Sermyazhko
Bogdan Dovbysh
Daniil Kovalevich (Даниил Ковалевич)
Daniil Melnikov (Даниил Мельников)
Daniil Podberetskiy (Даниил Подберецкий)
Daniil Saltykou
Danila Birukov
Danila Dubovik
Darii Caireac (Дарий Кайряк)
Diana Murnik
Dmitri Arterchuk
Dmitry Komar (Дмитрий Комар)
Dzmitry Melesh
Egor Khovavko (Егор Ховавко)
Egor Lagunovich (Егор Лагунович)
Erzhan Dzhaumutbaev
Evgeni Khaniak (Евгений Ханяк)
Hleb Davidovich
Ilya Matsuev (Илья Мацуев)
Ilya Nazarov
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ivan Gnedko (Иван Гнедько)
Ivan Terekh
Ivan Tjushkevich (Иван Тюшкевич)
Konstantin Solovyev
Maksim Toustsikau (Максим Толстиков)
Margarita Strezh (Маргарита Стреж)
Matsvei Kastrama
Mikita Tsymuk (Никита Цымук)
Miroslav Volkov (Мирослав Волков)
Nikita Loika
Nikita Starodubov
Oleg Sechko
Pavel Kazarenko (Павел Казаренко)
Pavel Yefimenka
Pavel Yushkevich
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Roman Strakhov
Roman Zhiglinskiy
Stanislau Smolski
Timur Kapkin
Vadim Lebedovich (Вадим Лебедович)
Vadzim Smirnou
Valentin Shum
Valentina Solovyova
Valeria Zhurova
Vasilina Kolas
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Vitaliy Sheshko
Vladimir Sergeev
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Shoshin
Vsevolod Solovyov (Всеволод Соловьёв)
Yahor Nautsevich (Егор Навцевич)
 

3x3x3 One-Handed - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Belarus
14.8512.58DNF13.0413.1113.6712.58
2
Belarus
14.9014.9713.8119.8414.3814.7513.81
3
Belarus
14.7214.8817.1213.3516.7815.4613.35
4
Russia
17.4815.4918.0916.2823.3917.2815.49
5
Belarus
16.7120.1120.5520.4023.0720.3516.71
6
Belarus
17.6316.0827.2523.6521.3820.8916.08
7
Belarus
27.9020.7521.0125.6422.6023.0820.75
8
Belarus
23.8122.1923.2718.8624.8723.0918.86
9
Belarus
21.9126.3319.7924.3926.0724.1219.79
10
Belarus
23.7728.3322.4320.7436.0724.8420.74
11
Belarus
23.4424.4931.5125.5026.6025.5323.44
12
Belarus
25.1320.90DNF22.3132.5426.6620.90