Ural Open 2018
Chelyabinsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aleksey Bakulin
Alexander lvanov (Александр Иванов)
Alexandr Novosyolov
Alexsey Kostin (Алексей Костин)
Andey Lebedev (Андрей Лебедев)
Andrei Volkolupov (Андрей Волколупов)
Andrey Kolevatykh
Andrey Semenovsky (Андрей Семеновский)
Anton Konov (Антон Конов)
Anton Lagunov
Anton Vershinin (Антон Вершинин)
Arseniy Berdnik (Арсений Бердник)
Artem Evtushenko
Artem Naumkin
Artem Pykhov (Артем Пыхов)
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniil Khafizov (Даниил Хафизов)
Daniil Lukin (Данил Лукин)
Daniil Yakupov
Danil Malov (Данил Малов)
Danil Saitov (Данил Саитов)
Denis Kalyakin
Dmitri Vdovenko (Дмитрий Вдовенко)
Dmitrii Konov (Дмитрий Конов)
Dmitriy Kornev (Дмитрий Корнев)
Dmitry Evtushenko
Dmitry Polyakov (Дмитрий Поляков)
Dmitry Shelomencev
Dmitry Sidorenko
Egor Pavlov (Егор Павлов)
Egor Stepanov (Егор Степанов)
Ekaterina Shutenko
Elizaveta Reynik
Fedor Demakov (Федор Демаков)
Gleb Papeta (Глеб Папета)
Gleb Tregubov (Глеб Трегубов)
Grigorii Shalashov
Ignat Voroshchuk
Igor Abramov (Игорь Абрамов)
Igor Brazhnikov (Игорь Бражников)
Ilia Murmulyak
Ilnur Nuraev (Ильнур Нураев)
Ilya Kuleshov (Илья Кулешов)
Ilya Naumov
Ilya Shalashny (Илья Шалашный)
Ilya Zaharov (Илья Захаров)
Ivan Gets (Иван Гец)
Ivan Kulikov (Иван Куликов)
Ivan Yachmenev (Иван Ячменев)
Ksenia Lukyanova
Lev Aronov
Maria Shelimanova
Mark Antonov (Марк Антонов)
Mark Dubrovskii (Марк Дубровский)
Matvei Fedortsev (Матвей Федорцев)
Maxim Block (Максим Блок)
Maxim Odinokov (Максим Одиноков)
Maxim Semykin
Maxim Vedernikov (Максим Ведерников)
Michael Gorodilov (Михаил Городилов)
Mikhail Andreev
Mikhail Selnitcin (Михаил Сельницын)
Nikita Bespalov
Nikita Chilchagov
Nikita Dvornitsyn (Никита Дворницын)
Nikita Grebenkin
Nikita Ivannikov (Никита Иванников)
Nikita Kim (Никита Ким)
Nikolay Valiulin (Николай Валиулин)
Petr Sukhodoev (Петр Суходоев)
Roman Agarev (Роман Агарев)
Roman Kaygorodov (Роман Кайгородов)
Semen Salmin
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Sergey Bublikov
Sergey Lahno
Sergey Marin (Сергей Марьин)
Sergey Safin (Сергей Сафин)
Sergey Trofimov
Sergey Yegorov
Slava Zabolotskikh (Слава Заболотских)
Timur Yulmukhametov
Vasily Stasyev
Viktoria Molotova (Виктория Молотова)
Vladimir Strelkov (Владимир Стрелков)
Vladislav Chernev (Владислав Чернев)
Vladislav Kharasov (Владислав Харасов)
Vladislav Poletaev (Владислав Полетаев)
Vyacheslav Kochergin (Вячеслав Кочергин)
Yegor Krokhalev (Егор Крохалев)
Yulia Koklugina
Yuri Fandushkin (Юрий Фандюшкин)
 
Schedule
 

Saturday - August 25th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:50
10:50
11:50

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
12:50

Clock

 Final
13:40

LUNCH

14:20

Pyraminx

    Final
14:40

Skewb

    Final
15:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
15:50

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
16:20

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
17:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 5:00
Sunday - August 26th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:40

OPENING CEREMONY

09:50

3x3x3 Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:30

LUNCH

14:10

3x3x3 Cube

 Second Round
14:40

3x3x3 One-Handed

 Final
15:30

Square-1

 Final
16:20

2x2x2 Cube

    Final
16:40

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:20

3x3x3 Cube

    Final
17:40

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)