Stratford-upon-Avon Open 2018
Stratford-upon-Avon
United Kingdom
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Adam Carrier
Adam Greenwood
Adam Swaine
Adam Thorley
Alex Burns
Andrea Javier
Andy Nicholls
Ashley Stone
Ben Chant
Ben Whitmore
Benjamin Grzesiak
Bertie Cartwright
Bertie Longden
Bill Hammill
Callum Hales-Jepp
Callum Inglis
Callum McPhie
Cameron Jones
Charlie Hancock
Charlie Stark
Chris Wright
Christopher Morris
Conor Smith
Curtis Gillies
Daniel Tidsey
David Lim
Deni Mintsaev
Dominic Muskos
Dylan Quin Nealon
Ekko Balodimos-Mahi
Eldrin Patrick Dimabuyu
Eli Jay
Ethan Swaine
Fabio Schwandt
George Dilworth-Wild
George Scholey
Guy Simon Reid
Hannah Bardsley
Harry Taylor
Henry Bennett
Holly Swaine
Hughie Do
Hussain Iqbal
Jack Fidler
Jacob Chambers
Jaime Calzado Gomez
Jake Armitage
Jake Green
Jake Simian
James Kilgour
James Molloy
Jason Harley
Jessie Huang
Jixuan Zhang (张霁璇)
Joe Ewbank
Joey Gouly
Joseph Williams
Jude Swaine
Kaela Swaine
Karam Al-Robaie
Katie Davies
Kieran Thurman
Leo Durnion
Lewis Byng
Louis de Mendonça
Louise Darling
Luca Rizzi
Malachi Lacey
Matt Gaston
Matthew Lowe
Matthew Prestwich
Mattie Green
Michael Alexander Matthew Keough Vere
Nathan Azaria
Nevins Chan Pak Hoong (陈百鸿)
Noah Merton Kendal
Noah Poulton
Oliver Castledine
Oliver Frost
Oliver Walker
Oliver Wheat
Olivia Mallik
Oskar Phillips
Otis Kenward
Poppy Hilton
Rajinder Mahi
Reuben Clow-Jones
Richard Taylor
Richard White
Robert Morris
Robert Yau
Rowan Shervill
Sam Jacklin
Sam Kenward
Sam Shaw
Sam Spendla
Sam Warner
Savan Mallik
Sebastian Munster
Sid England
Stephen Waller
Steve Clarke
Steven Kearns
Stuart Salmon
Theo Hall
Theo Walsh
Theodore Mather
Thomas Connor
Ting Sheng Bao Yang
Tom Salmon
Tom Savage
Tyler Lloyd
Veer Jagdev
Vlad Silvestrov
Wang Tong (王彤)
William Crowther
William Heywood
William Standing
William Wright
 
Schedule
 

Saturday - September 22nd, 2018

09:15

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
10:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
11:05

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
12:25

LUNCH

13:10

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 1:00:00
14:25

2x2x2 Cube

 Second Round
14:55

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:25

3x3x3 One-Handed

 Second Round
16:55

4x4x4 Cube

 Final
17:35

Clock

 Combined Final
Cutoff 20.00
18:25

2x2x2 Cube

    Final
18:45

3x3x3 One-Handed

    Final
Sunday - September 23rd, 2018

09:15

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 30.00
11:15

Square-1

 Combined First
Cutoff 45.00
12:05

LUNCH

12:45

MYSTERY EVENT

13:25

3x3x3 Cube

 Second Round
14:15

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Time 10:00
14:55

Skewb

    Final
15:15

3x3x3 Cube

 Semi Final
15:45

Square-1

    Final
16:10

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are BST (GMT+1)