IGA 2018
Guatemala City
Guatemala
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adrián Ramírez
Alberto Andree Espinoza
Alejandro Soto
Alexander Batz
Allan Durán
Américo Pineda Guerrero
Andres Alejandro Maldonado Pereira
Andres Prado Garzaro
Andy Steve López Hernández
Ariel Alexander Galicia Gallardo
Audrick Raúl Veliz Hernandez
Brandon Noé Carrera Hernández
Brian Bernabé Bolaños Arreaga
Carlos Andrés de León Salguero
Cristhofer Isaac Patzán Martínez
Cristian Javier Garcia Montejo
Delia Tojil
Dereck Chou-Jo
Diego Alejandro Córdova Barrera
Diego Toron
Eder Alberto Samayoa Lopez
Edgar Emanuel Flores Cordero
Esdras Rodolfo Toc Hi
Fabian Zacarias
Fernando José Muchuch Chavez
Fredy Andre Trigueros Zeceña
Gabriel Barrios
Gerson Alexander Urbina Gonzalez
Gretel Rubí Estacuy Benavente
Gustavo González
Jacquelinne Vanessa Herrera Godínez
Javier Guillermo Perez Perez
Joaquin Ortega
Joel Hernández
Jorge Luis Rueda Bolaños
José Carlos Pérez García
Jose Guillermo González Pérez
Jose Javier Melendez Maldonado
Josué Arévalo
Josué Gerardo Arroyo Rangel
Juan Diego Vásquez Matzer
Juan Fernando Rossell Pérez
Juan Jose Ajcam
Juan Jose Pinelo
Juan Luis Solórzano
Juan Pablo Mendez Martinez
Julio Alberto Avila Divas
Jurgen Lara
Kevin Fernando Nowell Boteo
Kevin Ochaita
Luis Diego Castillo
Luis Emanuel Bautista Hernández
Marco Antonio Rodriguez Aguirre
Marcos Jacome
María Sara Cruz Cruz
Mario Fernando Reyes Morales
Marlón Gabriel Hernández Coromac
Miguel Ángel Estrada Pinzón
Nancy Ramírez
Natalia Sosa
Oscar Daniel Oliva España
Otto Normanns
Pedro Molina
Rafael Cortéz
Renatto Esteban Guzmán Sosa
Samuel Alay Hernandez
Selvin López
Sofía Alvarez
Sofía Lisbeth Barillas Pérez
Sofia Mariana Ramirez
 
Schedule
 

Saturday - August 18th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:00

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:00
15:00

Square-1

 Combined Final - Cutoff 45.00
15:40

3x3x3 Cube

 Second Round
16:40

2x2x2 Cube

    Final
17:05
18:05

3x3x3 Cube

    Final
18:30

AWARDS

All times are CST (GMT-6)