Festival SESC Cubo Mágico 2018
Santos, São Paulo
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adilson Santana Oliveira Neto
Adriano Matoba Lipski
Aharon Campoli Tono
Alexandre de Siqueira Júnior
Anderson Alessandro Pavia
André Kui
Andrei dos Santos
Andrey Arthur Sousa e Silva
Antonio Gabriel Freitas da Silva
Arthur Jeffery Santanna
Arthur Kui
Augusto Ferreira Rodrigues
Augusto Lemos Lores
Beatriz de Araujo Mourão
Beatriz dos Santos Carolino Gonçalves
Beni Issler
Bruno Galati Paladino Cricelli
Caio Hideaki Sato
Camila dos Santos Souza
Daniel Issler
Davi de Andrade Iácono
Diego Boasso Vera
Elton Lopes Pereira Junior
Emerson Gomes de Menezes
Enzo Mattos
Fabiano Pinheiro de Oliveira
Fabio Bini Graciose
Fabio Seiji Massui
Fabrício M. de Carvalho
Felipe Augusto da Silva Cruz
Felipe Cardim
Felipe de Araújo Gmeiner
Flavio Peres Leite Neto
Gabriel Afonso dos Santos
Gabriel Carrillo
Gabriel Gonçalves Fontes
Gabriel Pereira Campanha
Gabriel Silva dos Santos
Gilberto Caracciolo Morelli
Giovane Rubin Fioravanti
Guilherme Henrique Ribeiro Coelho
Gustavo Penaforte Brito
Heiki Saga Koike
Italo Barduche Nicacio
Iuri Grangeiro Carvalho
Jeferson Borges Soares
Jenifer Michaeli
Jhonatan Martins Teixeira
João Guilherme Barejan Maiale
João Luiz Melo Novaes
Kaue Yuuki Yamamoto
Kevin Mazieiro
Key Yu Wan
Lara P. Velho Costa
Larissa Naves Lourenço Santos
Leonardo Caramez Henrique
Leonardo de Almeida Pereira
Leonardo Henrique Mariano
Leonardo Simada Haik de Aquino
Leonardo Sousa Schmitd
Lucas Ichiro Yunomae
Lucas Locachevic
Luigi Giovanni Azor de Freitas
Luthero Pizzini Soares Prado
Marco Scandella
Marcos Vinícius Vieira Takahashi da Silva
Matheus Casassa Viana
Mauricio Pinheiro de Oliveira
Miguel Novais Marques
Nícolas Figueira de Oliveira
Patrick Domingues Quintela
Pedro Alejandro Condo Tellez
Pedro Luiz Ferreira Pires
Pedro Santos Guimarães
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Renan da Cunha Santos
Ronan Felipe Jorge
Theo Sampaio Andrade
Thiago Fernandes Marcelo
Ting Sheng Bao Yang
Vicenzo Guerino Cecchini
Victor Matheus do Nascimento
Vinicius Angel Bernasconi
Vinícius Pascoal
Vinicius Zerbinatto da Silva
Wendel Rocha de Oliveira
Yan Rodrigues Rocha
 
Schedule
 

Saturday - December 8th, 2018

10:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 2:00
11:15

Square-1

 Combined First
Cutoff 30.00
11:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
12:15
13:15

LUNCH

14:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 30.00
15:30
15:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:00
16:15

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:10
17:15

Square-1

 Final
17:45

3x3x3 One-Handed

 Final
18:15

Skewb

    Final
Sunday - December 9th, 2018

10:20

2x2x2 Cube

 First Round
11:30

3x3x3 Cube

 First Round
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 Cube

 Second Round
15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:30

3x3x3 Cube

 Semi Final
17:10

2x2x2 Cube

    Final
17:30

3x3x3 Cube

   Final
17:45

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)