YJ Fest Belarus 2018
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Lavrovskii
Aleksandr Paliukhovich
Aleksey Mankovskiy (Алексей Манковский)
Alexander Pogorelov (Александр Погорелов)
Alexey Gastilo (Алексей Гастило)
Alexey Glaz (Алексей Глаз)
Aliaksandr Sarokin (Александр Сорокин)
Aliaksei Anisimau
Aliaksei Chumak
Aliaksei Sumarevich (Алексей Сумаревич)
Aliaksei Tsitou
Andrey Borovkov (Андрей Боровков)
Andrey Molchan
Andrii Volynets (Андрій Волинець)
Anna Paderina
Anton Stefanov (Антон Стефанов)
Anton Suzin
Arsen Yasin Sarigoz (Арсен Ясин Сарыгёз)
Arseniy Tolkachev (Арсений Толкачев)
Artem Savosik
Artem Кureichyk (Артём Курейчик)
Artsiom Keizik
Artyom Sermyazhko
Danek Tolkachev (Данек Толкачев)
Daniil Podberetskiy (Даниил Подберецкий)
Danila Birukov
Danila Dubovik
Danila Kuzmenko (Данила Кузьменко)
Darii Caireac (Дарий Кайряк)
Deni Mintsaev
Diana Murnik
Dmitriy Yurgevich (Дмитрий Юргевич)
Dmitry Dolzhenkov (Дмитрий Долженков)
Egor Khovavko (Егор Ховавко)
Egor Lagunovich (Егор Лагунович)
Egor Lelenik (Егор Леленик)
Egor Pankovets
Egor Tukhai (Егор Тухай)
Evgeniy Vermeyenko
Fedor Abaev
German Statko (Герман Статко)
Grigorii Alekseev
Hardzei Chuprys (Гордей Чуприс)
Hleb Davidovich
Ilya Tsiareshka
Ivan Akulich
Ivan Gnedko (Иван Гнедько)
Ivan Hvazdziou
Ivan Stankevich (Иван Станкевич)
Ivan Terekh
Kirill Balashchenko (Кирилл Балащенко)
Konstantin Belsky (Константин Бельский)
Leu Tsvikevich (Лев Цвикевич)
Maksim Strogi (Максим Строгий)
Mark Kulbaev (Марк Кульбаев)
Mark Vasilenko (Марк Василенко)
Maryia Lakhno (Мария Лахно)
Matsvei Kastrama
Matsvei Martynovich
Matvei Makarevich (Матвей Макаревич)
Maxim Gavrish (Максим Гавриш)
Maxim Pratko (Максим Пратко)
Maxim Shikunets (Максим Шикунец)
Maxim Tolkachev (Максим Толкачев)
Michael Yakovlev (Михаил Яковлев)
Mikita Hryhorchyk (Никита Григорчик)
Nazar Famichou (Назар Фомичёв)
Nikita Loika
Nikita Malykhin (Никита Малыхин)
Nikita Perepelov (Никита Перепелов)
Nikita Starodubov
Nikolay Masson
Oleg Sechko
Oliver Frost
Pavel Yefimenka
Pavel Yushkevich
Philip Khursevich
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Robert Orekhov (Роберт Орехов)
Roman Strakhov
Roman Zhiglinskiy
Rustam Valeev
Stanislau Smolski
Stepan Sokolnikov (Степан Сокольников)
Tair Akylov (Таир Акылов)
Timofey Kruglovskii (Тимофей Кругловский)
Timur Kakhanovich
Ting Sheng Bao Yang
Tsimafei Filaretau (Тимофей Филаретов)
Uladzislau Siargeyeu (Владислав Сергеев)
Uladzislau Staliarou (Владислав Столяров)
Uladzislau Vouchak (Владислав Волчек)
Vadzim Smirnou
Valeria Zhurova
Valeriy Sluchek
Valeriy Zenchik (Валерий Зенчик)
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Viktor Nikonchik (Виктор Никончик)
Vitaliy Sheshko
Vitaliy Trofimov
Vladimir Sergeev
Vladimir Tikhonenko (Владимир Тихоненко)
Vladislav Ilyushchenko
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Kirey
Vladislav Shoshin
Vladislav Slabodinski (Владислав Слабодинский)
Yauheni Herasimchyk (Евгений Герасимчик)
Yauheni Zviazdou
Yegor Vertlib (Егор Вертлиб)
Yury Chester (Юрий Честер)
Yury Golub (Юрий Голуб)
 
Schedule
 

Saturday - August 25th, 2018

09:50

REGISTRATION

10:00

5x5x5 Cube

 C. Final - Cutoff 2:30
10:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
11:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:40
12:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 40.00
13:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:20

LUNCH

15:20

Skewb

 Final
15:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
16:20

Pyraminx

 Final
17:20

Clock

 Final
Sunday - August 26th, 2018

10:00

REGISTRATION

10:40

3x3x3 Cube

 First Round
11:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
12:20

2x2x2 Cube

 First Round
13:40

LUNCH

14:40

3x3x3 Cube

 Second Round
15:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:50

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:30
16:30

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)