Criciúma Open 2018
Criciúma, Santa Catarina
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adriane Scussel
Aharon Campoli Tono
Amabily Kuehl Correa
Amanda Silva Ferraz
Ana Clara dos Santos Maciel
Ana Lúcia Pintro
André Ramos
Bruna Silveira
Bruno Cesar Garcia
Christian de Sena Fortunato
Daniel Enock Oliveira Borges
Davi de Andrade Iácono
Diego Meneghetti
Eduardo Miyamoto Teixera
Eliel Da Silva Tramontin
Emily de Oliveira Teixeira
Evandro Marques
Evillyn de Oliveira Teixeira
Fabio Bini Graciose
Fernando Cruz Furlan
Gabriel Antoniassi de Oliveira
Gabriel de Mello Viana
Gabriel Henrique Schaly Códova
Gabriel Honorato Acosta
Gabriel Lucas de Oliveira
Gabrielli dos Santos Zanelatto
Geovani Albino Vitali
Gladson Candido de Andrade Amboni
Gleiciano Cosmo Santos
Guilherme Cruz Furlan
Gustavo dos Santos Tessmann
Gustavo Laurentino Galvani
Higor Ramos Eing
Iago Ruchert
Igor Corrêa
Inaiá Roncari
João Pedro Mondardo da Silva
João Vitor de Vargas Cardoso
João Vitor Marcelino Rosa
José Ricardo Felicidade
Julio Gabriel Vitali Nunes
Julya Kjillim Lenz
Karoline Búrigo Dias
Key Yu Wan
Larissa Martinello dos Santos
Leonardo dos Santos Lourenço
Leticia Luciano da Rosa
Leticia Vociekoski dos Santos
Luiz Felipe Gonçalves Claudino
Maike Costa Pacheco
Marcella Marques Joaquim
Marco Antonio Frederico
Maria Eduarda Pires da Luz
Maria Eduarda Spillere da Silva
Matheus Prudencio de Lima
Matheus Rosa das Neves
Mellany Araújo
Michel Vinicius Venske Pereira
Murillo Gomes Otero
Nicolas De Bettio Brunatto
Nicoli Jeremias
Pedro Gabriel Murari Dos Santos Rita
Rafael Werneck de Andrade Cinoto
Rubens Castro Dias
Samuel Fernandes Teodoro
Sandro Magagnim Brocca
Scheila Gerhardt Albano
Tayná da Silva da Rosa
Valentina Andrade Silva
Vinicius dos Santos Tessmann
Vitor de Souza Cabreira
Vitor Jacinto Damásio
Vitor Machado Silva
Vitor Wagner Abreu
Yara da Silva da Rosa
 
Schedule
 

Saturday - October 20th, 2018

10:30
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
13:30

LUNCH

15:00
15:45

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:45
17:15

2x2x2 Cube

 Second Round
17:45
18:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
19:15

Pyraminx

    Final
19:40

2x2x2 Cube

    Final
20:00

Skewb

Final
Sunday - October 21st, 2018

10:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:15

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 6:00
12:15

3x3x3 Cube

 First Round
13:45

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 3:00
15:45

3x3x3 Cube

 Second Round
16:45

3x3x3 One-Handed

 Final
17:15

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)