Tembleque Open 2018
Tembleque, Toledo
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Bautista Ruiz
Adrián Martínez Macías
Ainara Aldako Arratxe
Alberto Masó Molina
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Soriano
Álex Pineño Sánchez
Álvaro Tovar Castro
Carlos Barriga Aparicio
Carlos López Piedra
Carmen Centelles Guarc
Celia López Martín
Clara Mompradé Mahedero
Daniel Gracia Ortiz
Daniel Ortega Pastor
Daniele Vanoli Hernández
Diego Arche Andradas
Diego Serrano Martínez
Fernando Astasio Ávila
Fernando Sáez Lázaro
Gianpierre Ponce
Guillermo Cascales Ñíguez
Irene Fernández de Sevilla Aranda
Iván Brigidano Pérez
Javier López Fernández
Javier Matesanz Sala
Javier Tovar Castro
Jesús Escudero Fernández
Jesús Lindo García
Jesús Masanet García
Johan Carlo Barba Salinas
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge Marín Segovia
Jorge Nuño Sánchez
José Antonio Navarro Sánchez
Josep Darío Doblas Bernad
Julio Perugorria Lorente
Laura Freitas Martín
Luis Aníbal Iglesias Ramirez
Luis Herrera Collado
Manuel Prieto de Antón
Manuel Redondo Ruiz
Mar Sánchez Moya
Marcos Valverde Santos
Miguel Espelleta Pontón
Miguel Forteza del Rey Macías
Miguel Sánchez Escribano
Mikel Pérez Iniesto
Mohamed Ben Driss Chokri
Nicolas Bruna
Óscar Cruzado Álvarez
Rafael Alférez Robisco
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Cuevas Castillo
Raúl Serrano Martínez
Ricardo Ortiz Pelegrín
Rocío Fernández Usero
Rodrigo Pérez Huertas
Rubén Ferrero Ortiz
Samuel Crisan Córdoba
Sergio Torrijos Santano
Sergio Yagüe Carpio
Sofía Guerrero Neto
Víctor Sevilla Sánchez
Victoria Sánchez Olszewska
 
Schedule
 

Saturday - September 8th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:45

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:00
11:45
12:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:15

2x2x2 Cube

 First Round
14:00

3x3x3 Multi-Blind

 First Round
15:00

LUNCH

16:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:45

4x4x4 Cube

 Second Round
17:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
18:15
18:45

3x3x3 Cube

 First Round
19:45
Sunday - September 9th, 2018

09:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Cumulative Limit 10:00
10:15

5x5x5 Cube

 Final
10:45

4x4x4 Cube

 Final
11:15

Pyraminx

 Final
11:45

Skewb

 Final
12:15

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:00

2x2x2 Cube

 Second Round
13:30

3x3x3 Cube

 Second Round
14:30

LUNCH

15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 10:00
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

2x2x2 Cube

    Final
16:45

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)