Baikal Cubing 2018
Irkutsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aleksander Ushakov (Александр Ушаков)
Aleksandr Zimoroev (Александр Зимороев)
Aleksey Kaymonov (Алексей Каймонов)
Aleksey Pidplet (Алексей Пидплет)
Alex Rudich (Алексей Рудых)
Alexander Agafonov (Александр Агафонов)
Alexander Danilets (Александр Данилец)
Alexander Zamaratskiy (Александр Замаратский)
Alexandr Khudakov (Александр Худаков)
Alexandra Bugatova (Александра Бугатова)
Alexey Zharko (Алексей Жарко)
Alice Ginzburg (Алиса Гинзбург)
Anatoliy Grudinin (Анатолий Грудинин)
Andrey Filippov (Андрей Филиппов)
Andrey Logvinenko (Андрей Логвиненко)
Andrey Maslov (Андрей Маслов)
Andrey Oleynikov (Андрей Олейников)
AndreyTarasevich (Андрей Тарасевич)
Anton Glavinsky (Антон Главинский)
Anton Gribachev (Антон Грибачев)
Anton Sherstov (Антон Шерстов)
Arina Li (Арина Ли)
Arseniy Evstratov (Арсений Евстратов)
Arseny Losev (Арсений Лосев)
Artem Inyutkin Артём Инюткин)
Artem Mikhalev (Артем Михалев)
Artem Poboynya (Артём Побойня)
Arthur Kuptsov (Артур Купцов)
Bair Pavlov (Баир Павлов)
Bat-Erdene Sambuudolgor (Бат-Эрдэнэ)
Daniil Bibikov (даниил Бибиков)
Daniil Mukhin (Даниил Мухин)
Daniil Shulgatov (Даниил Шульгатов)
Danil Berdnikov (Данил Бердников)
Danil Kurbatov (Данил Курбатов)
Danil Osipov (Данил Осипов)
Danya Okladnikov (Даниил Окладников)
Denis Borgolov (Денис Борголов)
Denis Valynkin (Денис Валынкин)
Dmitriy Klasen (Дмитрий Класен)
Dmitriy Zverev (Дмитрий Зверев)
Dmitry Lidyaev (Дмитрий Лидяев)
Dmitry Markov (Дмитрий Марков)
Dmitry Maytak (Дмитрий Майтак)
Dmitry Safronov (Дмитрий Сафронов)
Eduard Andreev (Эдуард Андреев)
Egor Chipizubov (Егор Чипизубов)
Egor Kuzmin (Егор Кузьмин)
Ekaterina Lebedeva
Esukhei Bat-Erdene (Есүхэй)
Evgeniya Gudaeva (Евгения Гудаева)
Evgeny Stepanov (Евгений Степанов)
Gennady Bukray (Геннадий Букрей)
Georgiy Bezgodov (Георгий Безгодов)
Gleb Stramilov (Глеб Страмилов)
Grigoriy Shulaev (Григорий Шулаев)
Igor Grishchuk (Игорь Грищук)
Igor Samoylov (Игорь Самойлов)
Ildar Garifullin (Ильдар Гарифуллин)
Ilya Dubinin (Илья Дубинин)
Ilya Govorkov (Илья Говорков)
Ilya Lyapunov (Илья Ляпунов)
Ilya Sluchenkov (Илья Слученков)
Ilya Yanichkin (Илья Яничкин)
Ivan Govorov (Иван Говоров)
Ivan Kobelev (Иван Кобелев)
Jakov Smirnov (Яков Смирнов)
Katya Novikova (Катя Новикова)
Kirill Evdokimov (Кирилл Евдокимов)
Konstantin Storozhenko (Константин Стороженко)
Kseniia Romanovskaya (Ксения Романовская)
Lev Sergievichev (Лев Сергиевичев)
Lev Tankhaev (Лев Танхаев)
Lev Tyuryumin (Лев Тюрюмин)
Maksim Osokin (Максим Осокин)
Maksim Tatarnikov (Максим Татарников)
Mark Khudyakov (Марк Худяков)
Matvei Chibiriakov (Матвей Чибиряков)
Maxim Barseghyan (Максим Барсегян)
Maxim Krupenkov (Максим Крупенков)
Maxim Kuchinsky (Максим Кучинский)
Maxim Novak (Максим Новак)
Maxim Stativko (Максим Стативко)
Maxim Vlasov (Максим Власов)
Mikhail Kopylov (Михаил Копылов)
Mikhail Panov (Михаил Панов)
Misha Vasilev (Миша Васильев)
Myron Zolotov (Мирон Золотов)
Nataliya Gudaeva (Наталия Гудаева)
Nikita Bakanov (Никита Баканов)
Nikita Buzhinaev (Никита Бужинаев)
Nikita Petrovv (Никита Петров)
Nikita Yakovuk (Никита Яковук)
Nikolay Purtov (Николай Пуртов)
Oleg Voronov (Олег Воронов)
Peter Korytov (Петр Корытов)
Roman Kinash (Роман Кинаш)
Roman Lineitsev (Роман Линейцев)
Roman Melnikov (Роман Мельников)
Roman Prokosov (Роман Прокосов)
Roman Tirskikh (Роман Тирских)
Roman Vikulov (Роман Викулов)
Ruslan Nikolaev (Руслан Николаев)
Semen Zolotov (Семен Золотов)
Semyon Sapunov (Семён Сапунов)
Sofya Saprykina (Софья Сапрыкина)
Sonya Krupenko (Соня Крупенько)
Stanislav Romankov (Станислав Романков)
Stepan Skalskii (Степан Скальский)
Stepan Trubitsyn (Степан Трубицын)
Timofei Tvorogov (Тимофей Творогов)
Timur Latypov (Тимур Латыпов)
Uuganbayar Bayalagnasan
Vadim Imanov (Вадим Иманов)
Vadim Leonov (Вадим Леонов)
Vasily Stasyev
Velena Kirjanova (Велена Кирьянова)
Viacheslav Khlystov (Вячеслав Хлыстов)
Viacheslav Tiulenev (Вячеслав Тюленев)
Vladimir Gamayunov (Владимир Гамаюнов)
Vladislav Byankin (Владислав Бьянкин)
Vladislav Korovin (Владислав Коровин)
Vladislav Kosyanenko (Владислав Косьяненко)
Vladislav Muratov (Владислав Муратов)
Vladislav Pirva (Владислав Пирва)
Vladislav Teleutsa (Владислав Телеуца)
Vladislav Tsydenzhapov (Владислав Цыденжапов)
Yaroslav Bezgodov (Ярослав Безгодов)
Yaroslav Kovalchuk (Ярослав Ковальчук)
Zamir Khalilov (Замир Халилов)
 

Square-1 - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Russia
32.3215.7838.9320.1525.8726.1115.78
2
Russia
27.2828.0836.3824.7330.9028.7524.73
3
Russia
30.8329.8232.9224.7927.4629.3724.79
4
Russia
31.5742.3329.2535.3135.1734.0229.25
5
Russia
31.2334.6238.6522.6755.2034.8322.67
6
Russia
37.5935.8835.2545.6137.3736.9535.25
7
Russia
35.2230.0050.7146.4343.7041.7830.00
8
Russia
1:13.8044.5940.0533.7155.6246.7533.71
9
Mongolia
DNF40.4137.8654.8048.59 NR 47.9337.86
10
Russia
58.1255.1546.981:07.201:15.981:00.1646.98
11
Russia
59.301:09.6458.431:06.181:11.391:05.0458.43
12
Russia
1:12.2257.971:08.891:09.831:09.231:09.3257.97
13
Russia
DNFDNFDNF30.82DNFDNF30.82

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date