Thailand Championship 2018
Bangkok
Thailand
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anon Iemdeengamlert (อนณ เอี่ยมดีงามเลิศ)
Anukun Supcharoenkun (อนุกูล ทรัพย์เจริญกุล)
Aran Matsuno (松野 明覧)
Aris Raksamani (อริศม์ รักษมณี)
Asia Konvittayayotin (เอเชีย กรวิทยโยธิน)
Atis Prasitvatanakul (อธิษฐ์ ประสิทธิ์วัฒนะกุล)
Autsada Low (อัษฎา โลว์)
Chai-anand Prayoonto (ชัยอนันต์ ประยูรโต)
Chaiyapat Phanprasert
Chalongyot Intayot (ฉลองยศ อินทยศ)
Chattada Thanomyat (ฉัตรธาดา ถนอมญาติ)
Chawanut Vanichnam (ชวณัฐ วานิชนาม)
Chengming Su (苏成明)
Chi-Lun Hung (洪啟倫)
Chidchanok Saelee (ชิดชนก แซ่ลี้)
Chloe Antonozzi
Hemara-Ussadorn Phonthaklang (เหมราอัสดร พลทะกลาง)
Itthikorn Jittaveeroj (อิทธิกร จิตทวีโรจน์)
Jaroonroj Somsakulrungrueng (จรูญโรจน์ สมสกุลรุ่งเรือง)
Jiayu Wang (王佳宇)
Jintathiti Nutaro (จินตธิติ นุตโร)
Jirattha Nithimapinan
Josiah Samuel Saysombath
Kachatarn Sangpadung (คชาธาร เเสงผดุง)
Khunnatham Laocharoen (คุณธรรม เหล่าเจริญ)
Kiattichai Tinwattananon (เกียรติชัย ติณวัฒนานนท์)
Kitiphoom Phoomsa-ard (กิติภูมิ ภูมิสะอาด)
Kitsada Samarnkon (กฤษฎา สมานกล)
Kittitat Hongsajakul (กิตติทัต หงษ์สัจจากุล)
Korakot Inkaew (กรกฎ อิ่นแก้ว)
Korrapat Tretiprat (กรพัชร์ ตรีทิพย์รัตน์)
Kritin Pinyokul (กฤติน ภิญโญกุล)
Kunanon Seehamat (คุณานนต์ สีหามาตย์)
Lukas Shelley
Matthew Siegel
Monthon Hueaykhew (มณฑล ห้วยแก้ว)
Nantawat Srisungnoen (นันทวัฒน์ ศรีสูงเนิน)
Naoyuki Yamada (山田 直行)
Narasun Sa-ardjai (ณรสรร สะอาดใจ)
Narisphong Leelaprachakul (นริศย์พงศ์ ลีลาประชากุล)
Nattapon Tancho (ณัฏฐพล ตันจอ)
Nattawut Klinthuesin (ณัฐวุฒิ กลิ่นถือศิล)
Natthaphat Mahtani (ณัฐภัทร จี มาทานี)
Navanatee Yampunranai (นวนที แหยมพรรนัย)
Nipat Charoenpholphant (นิพัฒน์ เจริญพลพันธุ์)
Nonthaphat Jeensrikong (นนทภัทร จีนศรีคง)
Nutkamol Intarashudech (ณัฐกมล อินทรชูเดช)
Nuttanai Kijviwattanakarn (ณัฐนัย กิจวิวัฒนการ)
Pannisa Rattanarak (พรรณนิสา รัตนารักษ์)
Panpat Sirimongkol (ปารย์พัศศ์ ศิริมงคล)
Pantita Sandusadee (ปัณฑิตา สันดุษฎี)
Parist Pariyakanok (พริษฐ์ ปริยกนก)
Patipan Koomgan (ปฏิภาณ คุ้มกัน)
Patn Leelarasamee (พัฒน์ ลีลารัศมี)
Patrick Kelly
Patsatorn Chailertvitchaya (พัสธรณ์ ไชยเลิศวิชยา)
Paul Mirzakhanian
Phakinthorn Pronmongkolsuk (ภคินธร พรมงคลสุข)
Phontawat Padunsap (พลธวัช ผดุงทรัพย์)
Phunping Riyakad (ภุญพิงค์ ริยะกาศ)
Pitchayapong Somsaard (พิชญพงศ์ สมสะอาด)
Pongpanod Arjsiri (พงศ์ปณต อาจศิริ)
Pongpanote Potithaworranun (พงศ์ปณต โพธิถาวรนันท์)
Preeda Hongpimolmas (ปรีดา หงส์พิมลมาศ)
Prin Kijviwattanakarn (ปริญ กิจวิวัฒนการ)
Purachet Phueaknair (ปุรเชษฐ์ เผือกเนียร)
Ruohan Qiu (邱若寒)
Saksorn Viyavong (ศักย์ศรณ์ ไวยะวงษ์)
Sirapat Aunkaew
Sirawich Sasithornsuriyachot (ศิราวิชญ์ ศศิธรสุริยโชติ)
Sivakorn Makcharoen (ศิวกร มรรคเจริญ)
Supakrit Phontong (ศุภกฤต โพนทอง)
Supat Saisupee (สุภัทร ไสยสุภี)
Suphagorn Sooksuwan (ศุภกร สุขสุวรรณ)
Takuichiro Matsumoto (松本拓一郎)
Tanai Chaikraveephand (ธนัย ชัยกระวีพันธ์)
Terdtai Rassmeepakorn (เทอดไท​ รัศมีภากร)
Thachtawan Thanintwanichkul (ธัชตะวัน ธนินท์วานิชกุล)
Thada Phuenghua (ธาดา พึ่งฮั้ว)
Thanachai Narin (ธนาชัย นรินทร์)
Thanakorn Lerttratanapaisarn (ธนากร เลิศรัตนไพศาล)
Thanapon Ponchai (ธนพล พลชัย)
Thanasan Thamnarong (ธนสันต์ ธรรมณรงค์)
Thatchapon Chatthanes (ธัชพล ฉัตรธเนศ)
Thunyatep Anantanapong (ธัญเทพ อนันต์ธนาพงษ์)
Tong Boonrod (ต๋อง บุญรอด)
Trin Jirapapatsakool (ตฤณ จิรปภัสกุล)
Varoth Tontiwachwuthikul (วรท ตันติเวชวุฒิกุล)
Wachirawit Chatwiriyacharoen (วชิรวิทย์ ฉัตรวิริยะเจริญ)
Warindhorn Jeanpanitpong (วรินทร เจียรพาณิชย์พงศ์)
Warit Techakanont (วริทธิ์ เตชกานนท์)
Watdhikorn Taesiriphet (วัทธิกร เที้ยศิริเพชร)
Wattanatorn Thongsook (วัฒนธร ทองสุข)
Weisheng Chen (陈伟胜)
Worapat Charoensuk (วรปรัชญ์ เจริญสุข)
Xuming Wang (王旭明)
Yucheng Chen (陈裕铖)
Yuki Morita (森田有貴)
 
Schedule
 

Saturday - September 15th, 2018

10:00

REGISTRATION

11:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00

Pyraminx

 Final
11:00

Clock

 Combined Final
Cutoff 30.00
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

Skewb

 Combined Final
Cutoff 15.00
15:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
16:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
17:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
18:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - September 16th, 2018

10:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
10:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:30
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
11:00

3x3x3 Cube

 Second Round
12:00

LUNCH

13:00

5x5x5 Cube

 Final
13:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
13:40

4x4x4 Cube

 Final
14:15

3x3x3 One-Handed

 Final
14:45

2x2x2 Cube

 Final
15:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:00

3x3x3 Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are THA (GMT+7)