Greece Autumn 2018
Piraeus
Greece
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Acar Gök
Aggelos Pliachas
Aimilios Pampoukidis
Alexandros Gakis
Alexandros Themelis
Alkinoos Matrakas
Andreas Chatzinikolaou
Andreas Karagounis
Andreas Vessis
Anna Katsougiannopoulou
Anthony Mattheou
Antonis Bouras
Antonis Kokkinakis
Apostolos Palasis
Aristos Papamihail
Athanasios Koumbis
Chris Lazarakis
Christoforos Markopoulos
Christos Asimakopoulos
Christos Fokas
Dimitris Lefas
Dimitris Passas
Dionisios Theologis
Eirini Ponirou
George Vazakas
Georgios Charitos
Giorgos Vitovaris
Haris Vlassopoulos
Iason Adrianos Stavropoulos
Iasonas Konstantinos Vlachos
Ioannis Michelakakis
Ioannis Ntzamaras
Ioannis Polyzos
Konstantinos Markakis (Κωνσταντινος Μαρκακης)
Kostas Papadopoulos
Lazaros Ioakimidis
Marilena Tsakonopoulou
Michael Eleftheriades
Nefeli Seimeni
Nikolaos Karampelas
Nikolas Vlassopoulos
Nikos Ntoskas
Orion Elafros
Panagiotis Dimitropoulos
Panos Gkotsis
Pantos Pantos
Rafail Karipidis
Savvas Filippou
Sotiria Mountzouri
Sotiris Kakos
Sotiris Zaires
Spiros Dimitropoulos
Spyros Kapatsos
Stamatios Laganis
Stefanos Asatourian
Taxiarchis Vaxevanis
Tzortzis Christidis
Vasileios Dimitropoulos
Vasilis Asimakopoulos
Vasilis Prigkos
Vasilis Stathopoulos
Vasilis Thodis
Vasilis Vazakas
Zois Lefkidis
 
Schedule
 

Saturday - September 15th, 2018

09:00


REGISTRATION

09:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
10:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 10:00
11:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 8:00
12:30
13:30

LUNCH

14:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:30
15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 5:00
16:30

Pyraminx

 Final
17:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
Sunday - September 16th, 2018

09:00


REGISTRATION

09:45

2x2x2 Cube

 First Round
10:45

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:00

2x2x2 Cube

 Second Round
13:45

LUNCH

14:30

3x3x3 Cube

 Second Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 Final
16:00

2x2x2 Cube

 Final
16:30

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are EET (GMT+2)