Speedcubing Camp Minsk 2019
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleh Kozel (Олег Козел)
Aleksandr Paliukhovich
Aleksey Man'kovskiy (Алексей Маньковский)
Alexey Zhuk (Алексей Жук)
Aliaksandr Herasimenka (Александр Герасименко)
Aliaksandr Sarokin (Александр Сорокин)
Aliaksei Sumarevich (Алексей Сумаревич)
Alperen Sarigoz (Альпэрен Сарыгёз)
Andrey Molchan
Andrey Panov (Андрей Панов)
Arsen Yasin Sarigoz (Арсен Ясин Сарыгёз)
Artem Kisel (Артем Кисель)
Artsemi Zakharchuk (Артемий Захарчук)
Artyom Sermyazhko
Daniil Akimov (Даниил Акимов)
Danila Birukou (Данила Бирюков)
Danila Dubovik
Danila Yesman (Данила Есьман)
Diana Murnik
Dmitriy Yurgevich (Дмитрий Юргевич)
Dmitry Zheglov (Дмитрий Жеглов)
Egor Lelenik (Егор Леленик)
Egor Skabitski (Егор Скабицкий)
Evgeniy Vermeyenko
Evgeny Satsukevich (Евгений Сатсукевич)
Fedor Guranchik (Федор Гуранчик)
Grigorii Alekseev
Ilya Brodovsky (Илья Бродовский)
Ilya Zabrodsky
Ivan Akulich
Ivan Bogdan
Ivan Terekh
Kamil Przybylski
Kiryl Malevich (Кирилл Малевич)
Kiryl Shautsou (Кирилл Шевцов)
Konstantin Sergeev (Константин Сергеев)
Marya Vasilyeva
Matvey Chertko (Матвей Чертко)
Maxim Ilin
Maxim Shikunets (Максим Шикунец)
Michail Murin (Михаил Мурин)
Mikhail Kovalyov
Miraslau Khatsko (Мирослав Хотько)
Nikita Kononov (Никита Кононов)
Nikita Loika
Nikita Starodubov
Oleg Sechko
Pavel Chaplinski (Павел Чаплинский)
Pavel Yefimenka
Pavel Yushkevich
Petr Litvinski (Петр Литвинский)
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Polina Korobkina (Полина Коробкина)
Roman Strakhov
Roman Zhiglinskiy
Saveli Khareuski (Савелий Харевский)
Sergei Korobkin (Сергей Коробкин)
Sergey Chushkin
Sherkhan Torekhanov (Шерхан Тореханов)
Stanislau Smolski
Tsimafei Filaretau (Тимофей Филаретов)
Uladzislau Ramanenia (Владислав Романеня)
Uladzislau Staliarou (Владислав Столяров)
Vadzim Smirnou
Vasilina Kolas
Viachaslau Kazak
Viktor Nikonchik (Виктор Никончик)
Vladimir Chekurin
Vladimir Sergeev
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shoshin
Yahor Lahunovich (Егор Лагунович)
Yauheni Herasimchyk (Евгений Герасимчик)
Yauheni Zviazdou
Yegor Vertlib (Егор Вертлиб)
Yuri Naskevich (Юрий Наскевич)
Yury Batsiukou (Юрий Батюков)
Yury Golub (Юрий Голуб)
Yury Kulikou (Юрий Куликов)
Zakhar Lukonin (Захар Луконин)
 

Megaminx - Combined Final - cutoff 5:00.00
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Belarus
55.8257.571:03.261:09.9158.00 NR 59.6155.82
2
Belarus
1:08.081:09.791:00.001:14.3358.311:05.9658.31
3
Belarus
1:11.601:27.571:15.571:17.491:36.271:20.211:11.60
4
Belarus
1:18.231:18.151:21.791:27.871:22.231:20.751:18.15
5
Russia
1:29.041:30.751:20.131:21.051:23.761:24.621:20.13
6
Belarus
1:35.891:31.851:42.961:30.131:37.611:35.121:30.13
7
Belarus
1:25.801:47.241:41.201:44.74DNF1:44.391:25.80
8
Belarus
1:33.431:30.341:51.961:52.571:49.481:44.961:30.34
9
Belarus
1:46.281:37.872:00.801:35.081:51.001:45.051:35.08
10
Belarus
1:52.491:39.702:20.841:47.371:48.411:49.421:39.70
11
Belarus
1:55.782:09.302:23.672:31.532:38.292:21.501:55.78
12
Belarus
2:29.512:24.232:31.002:25.372:32.912:28.632:24.23
13
Belarus
2:28.803:04.192:46.972:28.882:45.272:40.372:28.80
14
Belarus
2:35.112:45.762:35.112:46.19DNF2:42.352:35.11
15
Belarus
3:21.502:21.273:00.182:41.872:43.402:48.482:21.27
16
Belarus
3:07.522:32.022:57.002:15.56DNF2:52.182:15.56
17
Belarus
3:06.174:05.102:49.712:40.932:27.712:52.272:27.71
18
Belarus
2:41.283:07.633:02.843:12.622:21.562:57.252:21.56
19
Belarus
3:06.512:53.393:16.672:56.542:46.822:58.812:46.82
20
Belarus
3:40.543:01.073:28.883:04.292:34.973:11.412:34.97
21
Belarus
3:27.893:17.604:17.712:55.632:43.223:13.712:43.22
22
Belarus
3:33.493:02.933:10.84DNF3:29.283:24.543:02.93
23
Belarus
3:06.604:00.403:35.543:32.723:25.933:31.403:06.60
24
Belarus
3:15.884:10.383:30.803:13.763:53.063:33.253:13.76
25
Russia
3:46.243:25.013:34.663:33.434:15.013:38.113:25.01
26
Belarus
DNF3:04.723:17.653:24.244:28.183:43.363:04.72
27
Russia
3:49.993:34.473:51.073:47.133:31.683:43.863:31.68
28
Russia
3:37.653:56.984:01.434:04.813:33.073:52.023:33.07
29
Russia
4:16.553:45.674:21.693:26.734:31.304:07.973:26.73
30
Belarus
3:24.443:32.56DNFDNFDNFDNF3:24.44
31
Belarus
5:41.195:00.48    5:00.48
32
Russia
7:36.846:27.02    6:27.02

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date