Kharkiv Open 2014
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Eryomin
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrey Chernikov
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Pashnov (Андрій Пашньов)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Yefimov (Андрій Єфімов)
Andrii Zheltukhin (Андрій Желтухін)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Nazarenko (Антон Назаренко)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Andrieiev (Артем Андрєєв)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Shepeliev (Артем Шепелєв)
Artem Tarasevych (Артем Тарасевич)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Damir Almakaiev (Дамір Алмакаєв)
Danylo Budianskyi (Данило Будяньський)
Danylo Morozov (Данило Морозов)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Diachenko (Денис Дяченко)
Denys Haidaichuk
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Rudenko (Денис Руденко)
Denys Stremousov (Денис Стремоусов)
Denys Zhytnyk (Денис Житник)
Devid Selekh (Девiд Селех)
Dmitry Dergunov
Dmitry Kozlov
Dmitry Zvyagintsev
Dmytro Karavaiev (Дмитро Караваєв)
Dmytro Kovalskyi (Дмитро Ковальський)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Dmytro Spichak (Дмитро Спічак)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Eduard Lakhtin (Едуард Лахтін)
Eduard Marruho (Едуард Марруго)
Elena Tsurkina (Елена Цуркина)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Chehlokov (Ігор Чеглоков)
Ihor Hubskyi (Ігор Губський)
Ihor Kovalenko (Ігор Коваленко)
Illia Lazarashvili (Ілля Лазарашвілі)
Illia Nevinchanyi (Ілля Невінчаний)
Iryna Klementieva (Ірина Клементьєва)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kateryna Klymenko (Катерина Клименко)
Kateryna Salnikova (Катерина Сальнікова)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kirill Shalashov
Konstiantyn Solohub (Констянтин Сологуб)
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Kyrylo Kokurin (Кирило Кокурін)
Kyrylo Kokurin (Кирило Кокурін)
Lev Shapoval (Лев Шаповал)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Dmitriiev (Максим Дмітрієв)
Maksym Korablov (Максим Корабльов)
Maksym Kurasov (Максим Курасов)
Maksym Medentsev (Максим Меденцев)
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Maxim Chechnev
Mykhailo Fainer (Михайло Файнер)
Mykola Musiienko (Микола Мусієнко)
Mykola Sokolov (Микола Соколов)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykola Tseshkovskyi (Микола Цешковський)
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Nadiia Dudnyk (Надія Дудник)
Nazar Polievoi (Назар Полєвой)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleg Gritsenko
Oleh Hlynskyi (Олег Глинський)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleh Savchenko (Олег Савченко)
Oleh Zdor (Олег Здор)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Grybov (Олександр Грибов)
Oleksandr Ivanenko (Олександр Іваненко)
Oleksandr Kinder (Олександр Кіндер)
Oleksandr Nazaruk (Олександр Назарук)
Oleksandra Mnatsakanova (Олександа Мнацаканова)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Olena Miliutina (Олена Мілютіна)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Beletskyi (Роман Белецький)
Roman Kovalchuk (Роман Ковальчук)
Roman Popov (Роман Попов)
Ruslan Masalskyi (Руслан Масальський)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Salnikov (Сергій Сальников)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Valentyn Yurchenko (Валентин Юрченко)
Valerii Lanovoi (Валерій Лановой)
Viktor Syriatskyi (Віктор Сирятський)
Vitalii Dolzhanskyi (Віталій Должанський)
Vitalii Hatsenko (Віталій Гаценко)
Vladislav Kirilin
Vladyslav Bohdanov (Владислав Богданов)
Vladyslav Kirmarov (Владислав Кірмаров)
Vladyslav Kryvenko (Владислав Кривенко)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Pereiashkin (Владислав Переяшкін)
Vladyslav Smychek (Владислав Смичек)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Vyacheslav Dubentzov
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Butenko (Євген Бутенко)
Yevhen Maslikov (Євген Масліков)
Yulia Sidorova
Yulian Kapliuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yurii Kucherenko (Юрій Кучеренко)
Zakhar Kliap (Захар Кляп)
 
Schedule
 

Saturday - December 7th, 2013

09:00

Rubik's Cube: WF

 Combined Final
Cutoff 4:00
09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
09:45

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 1:00
10:30

OPENING

11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
13:30

2x2x2 Cube

 First Round
14:30
15:30

LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
17:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
18:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
19:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - February 2nd, 2014

09:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
10:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
11:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
11:45

Rubik's Cube

 Second Round
13:15

2x2x2 Cube

 Second Round
13:45
14:15

Skewb

 Combined First
Cutoff 5:00
15:00

LUNCH

15:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:15

5x5x5 Cube

 Final
16:45

4x4x4 Cube

 Final
17:15

2x2x2 Cube

    Final
17:30

Pyraminx

    Final
17:45

Skewb

    Final
18:00

3x3x3 One-Handed

    Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)