CCC Winter Open 2014
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Alexander Eryomin
Alexander Evgin
Alexander Kapustin
Alexander Leybman
Alexander Mamochkin
Alexander Smolinov
Alexandr Griboedov
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Anastasia Kim
Anatoliy Zabrodin
Andrey Belozertsev
Andrey Evsyukov
Andrey Ivanov
Andrey Krasovskiy
Andrey Lisyutin
Andrey Rybakov
Anton Goryachikh
Anton Rostovikov
Arseniy Gordeev
Daniil Arkhipov
Digi Digiev
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Karyakin
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Zvyagintsev
Egor Blinov
Evgeny Blinov
Fyodor Ivanov
Ivan Anikin
Ivan Makachev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Ilyin
Kirill Kharitonov
Kirill Kovalkov
Kirill Shalashov
Kirill Sviridkin
Kyyarkhan Nikolaev
Maksim Vorobyev
Maria Kolobaeva
Maria Timoshchenko
Mikhail Avdeenko
Mikhail Murzin
Nikita Popov
Nikita Veselov
Nikolay Masson
Oksana Ruzaeva
Oleg Gritsenko
Oleg Kafanov
Oleg Naumchenkov
Pavel Malyshev
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Rustam Valeev
Semen Gridnev
Sergey Chushkin
Sergey Ryabko
Sergey Safonov
Stanislav Shleev
Valeriy Sluchek
Viktor Finogenov
Vladimir Kostin
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Shavelskiy
Yana Gribacheva
Yaroslav Ivanashev
Yulia Sidorova
Yuri Buslyuk
 
Schedule
 

Sunday - February 16th, 2014

09:00

REGISTRATION

09:10
09:45

2x2x2 Cube

 First Round
10:35

Rubik's Cube

 First Round
11:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
12:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
13:35

Skewb

    First Round
14:00

LUNCH

14:35

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
15:45

Rubik's Cube

 Second Round
16:15

Pyraminx

    Final
16:30

2x2x2 Cube

    Final
16:45

3x3x3 One-Handed

    Final
17:05

4x4x4 Cube

    Final
17:25

Skewb

    Final
17:40

3x3x3 Blindfolded

    Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+4)