Korea Winter 2019
경기도 (Gyeonggi-do) 안양시 (Anyang-si)
Republic of Korea
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
Megaminx
Final
 
Competitors
Ahn Hajun (안하준)
Bae Chan Heyung (배찬형)
Beom San Kim
Beomseok Ryu (류범석)
Byun YuChan
Chan Young Lee (이찬영)
Chan-Min Lee (이찬민)
Chanhwi Park (박찬휘)
Choi Do-Hee
Choi Go-Ho (최고호)
Choi Hyo-jin (최효진)
Choi Minseong (최민성)
Choi Young In (최영인)
Da-Yeong Kim (김다영)
Do Hyun Kwon (권도현)
Dohyun Kim (김도현)
DongSu Park (박동수)
Doyul Kim (김도율)
Egor Limonov
Eugene Park (박유진)
EunChan Jung (정은찬)
Gang Yong-Jin
Gyeongmin Kim
Gyu-Min Kim (김규민)
Gyuwon Seol (설규원)
Heejun Kim (김희준)
Hwang Insung (황인성)
Hwang Yoo Bin (황유빈)
Hyeok Yang
Hyun-Kyoo Rah (나현규)
Hyunjun Hong
Ilkyoo Choi (최일규)
Im Dong-Hyuk (임동혁)
Inchul Kim
Jae Hyeong Lee (이재형)
Jae Yong Lee (이재용)
Jaehyun Park
Jaemin Chang (장재민)
Jaemin Na (나재민)
Jaeyou Jeung (정재유)
Jaeyoung Choi
Jang Hyeonjun (장현준)
Jang Seok Won (장석원)
Javin Ohara
Jeon Jae-Min (전재민)
Jeon Junhyeok (전준혁)
Jeong Ho Seok
Jeong Hoo Park
Jeong WooChan (정우찬)
Jihwan Shim (심지환)
Jin Young Kim
Jinsoo Ahn (안진수)
Jiwon Mun
Jiwon Yoon (윤지원)
Jong-Ho Jeong (정종호)
Ju Hyeon Kim
Junghyun Lee
Junghyun Sohn
Jungwoo Ha (하정우)
Junseop Kim (김준섭)
JunYong Song (송준용)
JuYeol Kim (김주열)
Kang Dong Hyun (강동현)
Kihoon Ahn
Kihoon Kim (김기훈)
Kim Chae Eun (김채은)
Kim Dong-Young (김동영)
Kim Haechan (김해찬)
Kim Hyojoong (김효중)
Kim Jongkyeom (김종겸)
Kim Ju Ang (김주앙)
Kim Min (김민)
Kim Taegyu (김태규)
Kim Taeun (김태운)
Kim Taeyul (김태율)
Ko Byoungjun (고병준)
Ko Youngjin (고영진)
KyeongMin Park (박경민)
Kyounghoo Kwon (권경후)
Lee Byung June (이병준)
Lee Jae-hyuk (이재혁)
Lee Jeongmin (이정민)
Lee Junu
Lee Kwanghyun
Lee Seo Yeon (이서연)
Lee Seung Ha (이승하)
Min-Hyuk Son (손민혁)
Minhyun Kim (김민현)
MinSeo Gu (구민서)
Park Ji Won
Park Jihoon (박지훈)
Park Junhyuk (박준혁)
Semin Kwon (권세민)
Seong Kyung Kim
Seung-Yun Cha (차승윤)
Seungmin Jun (전승민)
SeungO Han (한승오)
Shin Seong Su
Si-hyeon Byeon
Si-woo Park (박시우)
Sooho Lee (이수호)
Su-min Kim (김수민)
Suhyoung Jun (전서영)
Sung Hyun Park (박성현)
Sungho Hong (홍성호)
Woojin Jang (장우진)
Yeeun Park (박예은)
Yeon Joon Chang (장연준)
Yeon Kyun Park
Yeonwoo Kwon (권연우)
Yeonwoo Lim (임연우)
YongKyu Lee (이용규)
Yoo Seung Woo (유승우)
Yoo-chan Hong (홍유찬)
Youk MinSeop (육민섭)
Yu Hyun Shin (신유현)
Yubin Jang (장유빈)
 

Lee Byung June (이병준)   ·   Republic of Korea   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
68.469.928.3310.279.73 PB 9.37 PB 8.33
811.3110.278.909.7610.5210.188.90

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1241.2845.4940.8143.0842.5542.3040.81

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1018.1816.2918.10DNF17.55 PB 17.9416.29

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date