KSF Ust-Kamenogorsk City 2019
Ust-Kamenogorsk
Kazakhstan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
 
Competitors
Abilmansur Kalikhan (Абильмансур Калихан)
Abylai Orazalin (Абылай Оразалин)
Aisultan Oser (Айсултан Осер)
Akezhan Askar (Акежан Аскар)
Alan Mussakhitov (Алан Мусахитов)
Aldiyar Serik
Alikhan Besembayev (Алихан Бесембаев)
Alikhan Yertursyn (Алихан Ертурсын)
Alim Akan
Alimzhan Kenesbek (Алимжан Кенесбек)
Alisher Isagaliev (Алишер Исагалиев)
Almas Suleimenov
Amir Husain
Amir Murzakarimov (Амир Мурзакаримов)
Anastasia Rypakova (Анастасия Рыпакова)
Arman Mashimov (Арман Машимов)
Arnur Olzhakan (Арнур Олжакан)
Artyom Lukin
Artyom Sokolov (Артем Соколов)
Aset Agabekov (Асет Агабеков)
Asylkhan Meirkhanov (Асылхан Мейрханов)
Azamat Mukhametzhanov
Batyrhan Halel
Bekzhan Zhomartuly
Damir Bukenov (Дамир Букенов)
Damir Zhanataev (Дамир Жанатаев)
Dias Sapar (Диас Сапар)
Dias Usken (Диас Ускен)
Dilmar Rakhatov (Дильмар Рахатов)
Dinnur Aitbayev (Диннур Айтбаев)
Duman Talgatuly (Думан Талгатулы)
Emir Besembayev (Эмир Бесембаев)
Ernur Mautkhanov (Ернур Маутханов)
Gunay Orazalina (Гюнай Оразалина)
Igor Aipkin
Ilyas Arystanbekov (Ильяс Арыстанбеков)
Jamil Ashirbekov (Джамиль Аширбеков)
Karina Mursalimova (Карина Мурсалимова)
Khassan Abdulayev (Хассан Абдулаев)
Madina Smagulova (Мадина Смагулова)
Mansur Serikov (Мансур Сериков)
Mikhail Makarov (Михаил Макаров)
Nail Abdulfaizov (Наиль Абдулфаизов)
Nikita Makarenko (Никита Макаренко)
Nurasyl Kuatov (Нурасыл Куатов)
Nurbol Mautkhan (Нурбол Маутхан)
Nursalim Baltabaev (Нурсалим Балтабаев)
Pavel Raschetov (Павел Расчетов)
Pavel Slonov (Павел Слонов)
Raiymbek Abdikarimov (Райымбек Абдикаримов)
Rasul Lezgiyev (Расул Лезгиев)
Rayimbek Alibekov (Райымбек Алибеков)
Roman Zhansaitov (Роман Жансаитов)
Ruslan Nurgaliyev (Руслан Нургалиев)
Salim Tlek (Сәлім Тілек)
Sanzhar Abishev (Санжар Абишев)
Shyngys Sharapadin (Шынгыс Шарападин)
Sultanbibarys Omar (Султанбибарыс Омар)
Tair Shakenov (Таир Шакенов)
Tamerlan Bagdatov
Timofei Bakharev (Тимофей Бахарев)
Timofey Tyutenkov (Тимофей Тютеньков)
Timur Sheruyazdanov
Zhanat Kazez (Жанат Казез)
Zhandarbek Kumarbekov (Жандарбек Кумарбеков)
Zhantore Ganiuly
Zhantuar Zholdassov (Жантуар Жолдассов)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Kazakhstan
9.1613.579.258.6411.329.918.64
2
Kazakhstan
10.229.8210.5110.4015.6710.389.82
3
Kazakhstan
11.979.339.6611.4711.4810.879.33
4
Kazakhstan
11.459.4910.5411.1211.5711.049.49
5
Kazakhstan
11.239.4311.6910.2212.1311.059.43
6
Kazakhstan
14.9112.1212.1711.9613.3212.5411.96
7
Kazakhstan
12.1112.8013.6011.0413.6612.8411.04
8
Kazakhstan
14.7310.3613.8010.30DNF12.9610.30
9
Kazakhstan
12.1013.5014.4713.5911.1413.0611.14
10
Kazakhstan
12.2814.4513.9611.8215.5113.5611.82
11
Kazakhstan
12.4313.4612.8614.8815.5213.7312.43
12
Kazakhstan
15.3517.4920.9616.1811.6316.3411.63