Ural Spring 2019
Chelyabinsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aleksey Bakulin
Anatoly Gilmutdinov (Анатолий Гильмутдинов)
Andrey Kolevatykh
Andrey Semenovsky (Андрей Семеновский)
Arseniy Berdnik (Арсений Бердник)
Arsentiy Moroz (Арсентий Мороз)
Artem Abunyaev (Артём Абуняев)
Artem Evtushenko
Artur Gilyazov (Артур Глязов)
Bogdan Pronin (Богдан Пронин)
Bogdan Turbin (Богдан Турбин)
Daniil Khafizov (Даниил Хафизов)
Daniil Lukin (Данил Лукин)
Danila Safroshkin (Данила Сафрошкин)
Denis Gazizov (Денис Газизов)
Denis Kalyakin
Dmitrii Dusheiko (Дмитрий Душейко)
Dmitriy Busygin (Дмитрий Бусыгин)
Dmitriy Maltsev
Dmitriy Prikhodko (Дмитрий Приходько)
Dmitry Evdokimov (Дмитрий Евдокимов)
Dmitry Evtushenko
Dmitry Manakov (Дмитрий Манаков)
Dmitry Shelomencev
Dmitry Sidorenko
Dmitry Sizonenko (Дмитрий Сизоненко)
Egor Potapov
Egor Uporov (Егор Упоров)
Ekaterina Shutenko
Ewsey Obzherin
Fedor Demakov (Федор Демаков)
Fedor Kuznetzov (Федор Кузнецов)
Igor Abramov (Игорь Абрамов)
Igor Brazhnikov (Игорь Бражников)
Ilia Murmulyak
Ilya Gorinov (Илья Горинов)
Ilya Shalashny (Илья Шалашный)
Ivan Khvatov (Иван Хватов)
Ivan Milyi (Иван Милый)
Ivan Yachmenev (Иван Ячменев)
Kirill Irzhigitov (Кирилл Иржигитов)
Kirill Shipunov (Кирилл Щипунов)
Lev Aronov
Mark Dubrovskii (Марк Дубровский)
Maxim Dybunov (Максим Дубунов)
Maxim Odinokov (Максим Одиноков)
Michael Prikhodko (Михаил Приходько)
Mikail Demir (Микаиль Демир)
Mikhail Andreev
Nikita Bespalov
Nikita Bochagin (Никита Бочагин)
Nikita Nemov (Никита Немов)
Nikita Sazanov (Никита Сазанов)
Nikolay Zotov (Николай Зотов)
Oleg Smetankin (Олег Сметанкин)
Pavel Dybovitskiu (Павел Дубовицкий)
Pavel Eroshkin (Павел Ерошкин)
Petr Sukhodoev (Петр Суходоев)
Philipp Baykov (Филипп Байков)
Platon Uporov (Платон Упоров)
Roman Hafizov (Роман Хафизов)
Semyon Terskov
Sergey Bublikov
Sergey Marin (Сергей Марьин)
Sergey Nepushkin (Сергей Непушкин)
Sergey Shtatnov (Сергей Штатнов)
Sergey Yegorov
Stepan Grebenshikov (Степан Гребенщиков)
Stepan Kobelev (Степан Кобелев)
Stepan Ushakov (Степан Ушаков)
Timur Yulmukhametov
Vadim Taishev (Вадим Таишев)
Vasily Stasyev
Viacheslav Purgin (Вячеслав Пургин)
Vitaliy Takanov
Zakhar Emelianov (Захар Емельянов)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Russia
8.648.409.9810.129.549.398.40
2
Russia
9.3711.299.6011.6910.8910.599.37
3
Russia
10.9510.5413.4810.449.1910.649.19
4
Russia
10.9310.7611.1013.239.7010.939.70
5
Russia
10.4111.5310.3111.3013.8411.0810.31
6
Russia
10.9911.8411.0112.4413.4711.7610.99
7
Russia
12.1815.3413.0410.4810.5511.9210.48
8
Russia
12.4212.4011.6515.3410.1912.1610.19
9
Russia
14.0612.1312.5111.9113.0912.5811.91
10
Russia
14.3012.1312.7513.1812.7112.8812.13
11
Russia
11.7315.4212.9312.0214.7713.2411.73
12
Russia
14.6416.0713.3515.5412.9114.5112.91
13
Russia
15.7414.8414.6414.8212.6414.7712.64
14
Russia
12.9615.6316.1713.7414.9814.7812.96
15
Russia
16.3712.9815.1215.8815.8615.6212.98