Dnepr Cube Day 2014
Dnipropetrovsk
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Alona Starykovska (Альона Стариковська)
Anastasiia Yurchenko (Анастасія Юрченко)
Andrii Borysenko (Андрій Борисенко)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Neliubov (Андрій Нелюбов)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anna Miniukova (Анна Мінюкова)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arsenii Vesnovskyi (Арсеній Весновський)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Zub (Артем Зуб)
Bohdan Maistrenko (Богдан Майстренко)
Bohdan Zhuravel (Богдан Журавель)
Danylo Fedorov (Данило Федоров)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Denys Vashnevskyi (Денис Вашневський)
Denys Yevtushenko (Денис Євтушенко)
Dmytro Hovorukha (Дмитро Говоруха)
Dmytro Kararush (Дмитро Караруш)
Dmytro Kovalevskyi (Дмитро Ковалевський)
Dmytro Lysak (Дмитро Лисак)
Dmytro Ostapenko (Дмитро Остапенко)
Dmytro Sharapov (Дмитро Шарапов)
Dmytro Smetanin (Дмитро Сметанін)
Dmytro Syrovatskyi (Дмитро Сироватський)
Dmytro Volotkovskyi (Дмитро Волотковський)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Eduard Davydov (Едуард Давидов)
George Egorov
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Kalaianov (Ігор Калаянов)
Illia Pashkulskyi (Ілля Пашкульський)
Ivan Dorofieiev (Іван Дорофєєв)
Ivan Ilnytskyi (Іван Ільницький)
Ivan Pohozhev (Іван Погожев)
Ivan Sakhno (Іван Сахно)
Kostiantyn Volvenkov (Костянтин Волвенков)
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Kyrylo Dovhinka (Кирило Довгінка)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Kashliatskyi (Максим Кашляцький)
Maksym Slynko (Максим Слинько)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Mark Yarovoi (Марк Яровой)
Maryna Dudnyk (Марина Дудник)
Maxim Chechnev
Milana Tiahur (Мілана Тягур)
Mykhailo Bakulin (Михайло Бакулін)
Mykhailo Peremytko (Михайло Перемитько)
Mykhailo Slynko (Михайло Слинько)
Mykola Sokolov (Микола Соколов)
Mykyta Kostiuk (Микита Костюк)
Nazar Sulymovskyi (Назар Сулимовський)
Nina Vovk (Ніна Вовк)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Burkovskyi (Олег Бурковський)
Oleh Maleha (Олег Малега)
Oleh Robeiko (Олег Робейко)
Oleh Volokha (Олег Волоха)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Chaban (Олександр Чабан)
Oleksandr Kryvonosov (Олександр Кривоносов)
Oleksandr Levytskyi (Олександр Левицький)
Oleksandr Lukin (Олександр Лукін)
Oleksandr Zhakun (Олександр Жакун)
Oleksandra Lionova (Олександра Ліонова)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Pavlo Korotenko (Павло Коротенко)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Kryvsun (Роман Кривсун)
Roman Motorin (Роман Моторін)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Chebatarov (Сергій Чебатарьов)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Kondrashevskyi (Сергій Кондрашевський)
Serhii Podriez (Сергій Подрєз)
Serhii Slynko (Сергій Слинько)
Stepan Eryomenko
Stepan Makieiev (Степан Макєєв)
Vasyl Steshenko (Василь Стешенко)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Vitalii Maimur (Віталій Маймур)
Vladyslav Heivandov (Владислав Гейвандов)
Vladyslav Hreben (Владислав Гребень)
Vladyslav Onopko (Владислав Онопко)
Vladyslav Shybaiev (Владислав Шибаєв)
Vladyslav Sribnyi (Владислав Срібний)
Vladyslav Zelenskyi (Владислав Зеленський)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Krasovskyi (Володимир Красовський)
Volodymyr Tytarenko (Володимир Титаренко)
Yan Shukov (Ян Шуков)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yaroslav Neznaradko (Ярослав Незнарадько)
Yehor Syrytsia (Єгор Сириця)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yurii Samarskyi (Юрій Самарський)
 
Schedule
 

Saturday - March 15th, 2014

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
09:45
10:40

OPENING

11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:20

2x2x2 Cube

 First Round
13:00
13:30

LUNCH

14:30

4x4x4 Cube

 First Round
15:20

Pyraminx

    Final
15:35

2x2x2 Cube

    Final
15:50

Rubik's Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

 Final
17:20

4x4x4 Cube

   Final
17:40

Skewb

   Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
18:40

AWARDS

All times are EET (GMT+2)