Kharkiv Special 2014
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 With Feet
First Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrii Zapolochnyi (Андрій Заполочний)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Yahnukov (Андрій Ягнуков)
Andrii Yefimov (Андрій Єфімов)
Andrii Zapolochnyi (Андрій Заполочний)
Andrii Zheltukhin (Андрій Желтухін)
Anna Bannik (Анна Баннiк)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Andrieiev (Артем Андрєєв)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Tarasevych (Артем Тарасевич)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Damir Almakaiev (Дамір Алмакаєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Zhytnyk (Денис Житник)
Dmytro Kovalskyi (Дмитро Ковальський)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Eduard Marruho (Едуард Марруго)
Elena Tsurkina (Елена Цуркина)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Heorhii Tsapko (Георгій Цапко)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Chehlokov (Ігор Чеглоков)
Ihor Hubskyi (Ігор Губський)
Illia Nevinchanyi (Ілля Невінчаний)
Iryna Kostenko (Ірина Костенко)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Sydora (Іван Сидора)
Ivan Zabrodin
Kateryna Klymenko (Катерина Клименко)
Kostiantyn Alekseienko (Костянтин Алексеєнко)
Kostiantyn Volvenkov (Костянтин Волвенков)
Kyrylo Kokurin (Кирило Кокурін)
Lev Holub (Лев Голуб)
Lev Shapoval (Лев Шаповал)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Boldvynov (Максим Болдвинов)
Maksym Medentsev (Максим Меденцев)
Maxim Chechnev
Milana Tiahur (Мілана Тягур)
Mykhailo Fainer (Михайло Файнер)
Mykola Mazokha (Микола Мазоха)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykola Tseshkovskyi (Микола Цешковський)
Mykyta Nahornyi (Микита Нагорний)
Nadiia Dudnyk (Надія Дудник)
Nazar Polievoi (Назар Полєвой)
Oksana Tyvodar
Oleh Rostrypenko (Олег Рострипенко)
Oleh Zdor (Олег Здор)
Oleksandr Ivanenko (Олександр Іваненко)
Oleksandr Kinder (Олександр Кіндер)
Oleksandr Nazaruk (Олександр Назарук)
Oleksii Bessonov (Олексій Бессонов)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Beletskyi (Роман Белецький)
Roman Popov (Роман Попов)
Ruslan Hamza (Руслан Гамза)
Rustam Valeev
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Kutsenko (Сергій Куценко)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Sobka (Сергій Собка)
Tetiana Horelova (Тетяна Горелова)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Viktor Syriatskyi (Віктор Сирятський)
Vitalii Hatsenko (Віталій Гаценко)
Vladyslav Bohdanov (Владислав Богданов)
Vladyslav Ivako (Владислав Івако)
Vladyslav Kirmarov (Владислав Кірмаров)
Vladyslav Kuznychenko (Владислав Кузниченко)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Moria (Володимир Моря)
Vsevolod Viliatser (Всеволод Віляцер)
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yaroslav Kucherenko (Ярослав Кучеренко)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
 
Schedule
 

Saturday - March 22nd, 2014

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:10

Megaminx

 C. First - Cutoff 3:00
10:10

Square-1

 C. Final - Cutoff 2:00
10:50

Skewb

 Combined First - Cutoff 1:00
11:30

Rubik's Cube

 First Round
13:00

Rubik's Cube: WF

 C. First - Cutoff 4:00
13:00

Rubik's Clock

 C. First - Cutoff 2:00
13:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
13:30

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 7:00
14:15

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
15:00

LUNCH

15:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
16:40

Megaminx

    Final
17:00

Rubik's Cube: WF

 Final
17:00

Rubik's Clock

 Final
17:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
17:30

7x7x7 Cube

 Final
18:00

6x6x6 Cube

 Final
18:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
19:40

Skewb

    Final
20:00

Rubik's Cube

    Final
20:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)