Naftusia Open 2014
Truskavets, Lvivska obl.
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Second Round
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Shymkiv (Андрій Шимків)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Bilashuk (Антон Білашук)
Arsen Palamarchuk (Арсен Паламарчук)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Mark Habor (Марк Габор)
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Mykhailo Danylyshyn (Михайло Данилишин)
Mykhailo Hnativ (Михайло Гнатів)
Mykola Hadach (Микола Гадач)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Natan Dmytrov (Натан Дмитров)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Bednarek (Олег Беднарек)
Oleh Pavlii (Олег Павлій)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Kozmei (Олександр Козмей)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Pavlo Hrytsyshyn (Павло Грицишин)
Pavlo Kava (Павло Кава)
Petro Sidliar (Петро Сідляр)
Roman Cherevashenko (Роман Черевашенко)
Roman Kovalchuk (Роман Ковальчук)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Taras Voznyi (Тарас Возний)
Viktor Romanov (Віктор Романов)
Vitalii Atamaniuk (Віталій Атаманюк)
Vladyslav Herasymiuk (Владислав Герасимюк)
Vladyslav Kasinets (Владислав Касінець)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
 
Schedule
 

Saturday - April 12th, 2014

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
First attempt
11:00

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Second attempt
15:00

5x5x5 Cube

 First Round
15:50

4x4x4 Cube

 First Round
16:30

2x2x2 Cube: Fewest moves

Final
17:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
17:40
18:20

2x2x2 Cube: One-handed

Final
18:50

Skewb

    First Round
Sunday - April 13th, 2014

09:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
10:00

4x4x4 Cube

 Second Round
10:30

2x2x2 Cube

 Second Round
11:00

Rubik's Cube

 Second Round
11:40

5x5x5 Cube

 Second Round
12:20

3x3x3 One-Handed

 Second Round
12:50

LUNCH

13:50

3x3x3 Blindfolded

Final
14:30

4x4x4 Cube

 Final
15:00

2x2x2 Cube

    Final
15:20

Skewb

   Final
15:40

Pyraminx

    Final
16:00

5x5x5 Cube

Final
16:40

3x3x3 One-Handed

 Final
17:10

Rubik's Cube

 Final
18:30

CLOSING CEREMONY

All times are EEST (GMT+3)