Ukrainian Nationals 2014
Kyiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Borsuk (Андрій Борсук)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Dolzhenkov (Андрій Долженков)
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anna Sadovska (Анна Садовська)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Bokhan (Артем Бохан)
Artem Dabudik (Артем Дабудік)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Ryliakov (Артем Риляков)
Artem Savosik
Artem Syvohlaz (Артем Сивоглаз)
Artem Yevsiukov (Артем Євсюков)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Bohdan Hudym (Богдан Гудим)
Bohdan Ivanytskyi (Богдан Іваницький)
Bohdan Zhuravel (Богдан Журавель)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Bondarchuk (Денис Бондарчук)
Denys Haidaichuk
Denys Kovalov (Денис Ковальов)
Denys Panko (Денис Панько)
Denys Tronichev (Денис Тронічев)
Dmitro Nikolaienko (Дмитро Ніколаєнко)
Dmytro Babenko (Дмитро Бабенко)
Dmytro Basiuk (Дмитро Басюк)
Dmytro Pochapskyi (Дмитро Почапський)
Dmytro Slutskyi (Дмитро Слуцький)
Dmytro Vaseleha (Дмитро Васелега)
Heorhii Aksiuk (Георгій Аксюк)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Hleb Kirin (Глеб Кірін)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Chehlokov (Ігор Чеглоков)
Ihor Kharchenko (Ігор Харченко)
Ihor Syropiatov (Ігор Сиропятов)
Illia Bezditko (Ілля Бездітко)
Illia Mikhno (Ілля Міхно)
Ilya Tereshko
Ivan Dorofieiev (Іван Дорофєєв)
Ivan Okrenets (Іван Окренець)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Kyrylo Danyleiko (Кирило Данилейко)
Liliia Matviishena (Лілія Матвіїшена)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Kholodnyi (Максим Холодний)
Maksym Vovk (Максим Вовк)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mark Habor (Марк Габор)
Mark Perkovskyi (Марк Перковський)
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Milana Tiahur (Мілана Тягур)
Mykhailo Overchuk (Михайло Оверчук)
Mykhailo Slynko (Михайло Слинько)
Mykyta Kartavov (Микита Картавов)
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Mykyta Zaitsev (Микита Зайцев)
Nazar Atadzhanov (Назар Атаджанов)
Nazar Hesyk (Назар Гесик)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oksana Tyvodar
Oleh Bosiuk (Олег Босюк)
Oleh Hreba (Олег Греба)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Badovskyi (Олесандр Бадовський)
Oleksandr Kovalenko (Олександр Коваленко)
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьєв)
Oleksii Kichek (Олексій Кічек)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Bondar (Роман Бондар)
Roman Kotliar (Роман Котляр)
Roman Kovalchuk (Роман Ковальчук)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Cheremnykh (Сергій Черемних)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Slynko (Сергій Слинько)
Serhii Starzhynskyi (Сергій Старжинський)
Serhii Yatsenko (Сегрій Яценко)
Stanislav Yerko (Станіслав Єрко)
Taras Bilukha (Тарас Білуха)
Tymur Ovsiannikov (Тимур Овсянніков)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербаков)
Vasyl Khizhniak (Василь Хижняк)
Viktor Kryvonozhko (Віктор Кривоножко)
Vladyslav Hrybok (Владислав Грибок)
Vladyslav Smychek (Владислав Смичек)
Vsevolod Viliatser (Всеволод Віляцер)
Yaroslav Dudnyk (Ярослав Дудник)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yurii Brusientsov (Юрій Брусєнцов)
Yurii Ostapchuk (Юрій Остапчук)
Yurii Synkivskyi (Юрій Синьківський)
 
Schedule
 

Saturday - May 10th, 2014

09:00
09:10

Megaminx

 C. Final - Cutoff 4:00
09:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:40

Rubik's Clock

 C. Final - Cutoff 1:00
13:20

LUNCH

14:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
15:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 8:00
16:35

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
17:45
18:20

Skewb

 Combined First - Cutoff 1:00
19:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
21:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
To be done anytime during the day
Sunday - May 11th, 2014

09:00

2x2x2 Cube

 Second Round
09:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
09:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
10:20

Rubik's Cube

 Second Round
11:30

4x4x4 Cube

 Second Round
12:15

Rubik's Cube: WF

    Final
12:40

5x5x5 Cube

 Final
13:20

LUNCH

14:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:30

Skewb

 Final
16:10

Pyraminx

    Final
16:30

4x4x4 Cube

 Final
17:00

3x3x3 One-Handed

 Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
20:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
To be done anytime during the day
All times are EEST (GMT+2)