PLS Sopot 2014
Sopot
Poland
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Adrian Nowikiewicz
Adrian Stromski
Aleksander Kiełbratowski
Aleksander Wellinski
Bartosz Jasiewicz
Bartosz Ochał
Bazyli Glelniak
Brajan talarowski
Dawid Karczyński
Dennis van Enckevort
Filip Broda
Filip Miazek
Grzegorz Jałocha
Grzegorz Pacewicz
Grzegorz Łucki
Hubert Kwasigroch
Jacek Raczyński
Jakub Jarzombek
Jakub Pacewicz
Jakub Piernicki
Jakub Sokołowski
Jakub Wojtaszewski
Jan Łepek
kacper matyszewski
Kalina Brzezińska
Kamil Pieczka
Kamil Więcławek
Karolina Wiącek
Klaudiusz Cieszyński
Konrad Waliszewski
Krzysztof Cichy
Krzysztof Daniel Żygowski
Maciej Bronk
Maciej Suliński
Maksymilian Górski
Maksymilian Kutyła
Marcin Bloch
Marcin Jakubowski
Marcin Kowalczyk
Marcin Stachura
Marta Żywicka
Mateusz Andrzejewski
Michał Halczuk
Michał Pleskowicz
Oskar Broda
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Oskar Pieniążkiewicz
Owidiusz Pryk
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Patryk Szczepański
Piotr Frankowski
Piotr Koska
Piotr Kuchta
Piotr Pohl
Przemysław Janicki
Przemysław Kaleta
Sylwester Jaroszewski
Szymon Grudny
Szymon Wierzba
Szymon Wolniak
Tomasz Piechowski
Tomasz Tokarski
Tomasz Żołnowski
Wojciech Szatanowski
Wojciech Włodarczyk
 
Schedule
 

Saturday - June 21st, 2014

07:30

REGISTRATION

08:00

2x2x2 Cube

 Combined First - Cutoff 12.00
08:35

Clock

 Combined Final - Cutoff 20.00
09:05

Megaminx

 Combined First - Cutoff 1:50
09:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
10:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:35

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:20

Rubik's Cube: OH

 Combined First
Cutoff 35.00
11:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
12:05

Pyraminx

 C. First - Cutoff 12.00
12:45

LUNCH

13:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
13:15

3x3x3 Cube

 First Round
14:25

3x3x3 Blindfolded

 First Round
16:10

Skewb

 Combined First - Cutoff 10.00
16:40

6x6x6 Cube

 Combined First - Cutoff 3:50
17:15

7x7x7 Cube

 Combined First - Cutoff 6:00
Sunday - June 22nd, 2014

08:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
08:20

6x6x6 Cube

    Final
08:40

7x7x7 Cube

    Final
09:05

2x2x2 Cube

    Second Round
09:25

Megaminx

    Final
09:50

4x4x4 Cube

    Second Round
10:15

Skewb

    Final
10:40

Pyraminx

    Second Round
11:05

3x3x3 Blindfolded

    Second Round
11:30

5x5x5 Cube

    Final
11:55

LUNCH

12:25

3x3x3 Cube

 Second Round
13:35

Pyraminx

    Final
13:55

2x2x2 Cube

    Final
14:15

4x4x4 Cube

    Final
14:35

3x3x3 One-Handed

    Final
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:30

3x3x3 Cube

 Final
16:25

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)