Odessa Open 2014
Odessa
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Afanasii Tsonkov (Афанасiй Цонков)
Andrii Dimov (Андрiй Дiмов)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Ryliakov (Артем Риляков)
Artem Shevchenko (Артем Шевченко)
Artur Neliubin (Артур Нелюбін)
Dariia Lukiianchuk (Дарiя Лукіянчук)
Denys Haidaichuk
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Illiashenko (Денис Ілляшенко)
Dmytro Kasian (Дмитро Касьян)
Grygorii Zozulia (Григорій Зозуля)
Ilya Tereshko
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maxim Dvoiehlazov (Максим Двоєглазов)
Mykyta Karaban (Микита Карабан)
Nazar Mohyla (Назар Могила)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oleh Balykhin (Олег Балихін)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Onufriichuk (Олександр Онуфрійчук)
Oleksandra Rudoi (Олександр Рудой)
Pavlo Telminov (Павло Тельмiнов)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Zarubinskyi (Роман Зарубінський)
Ruslan Masalskyi (Руслан Масальський)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Pavlenko (Сергій Павленко)
Ştefan Baeş
Suren Hiulnazarian (Сурен Гюльназарян)
Vadym Maiboroda (Вадим Майборода)
Valeriia Kyrylova (Валерiя Кирилова)
Viktor Tiurin (Віктор Тюрін)
Volodymyr Alli-Ippa (Володимир Аллi-Iппa)
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yevhen Abramov (Євген Абрамов)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Ivanov (Євген Іванов)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yurii Kolesnykov (Юрiй Колесников)
Yurii Samarskyi (Юрій Самарський)
 
Schedule
 

Saturday - July 5th, 2014

09:00

REGISTRATION

09:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
10:20
10:50

OPENING CEREMONY

11:10

Rubik's Cube

 First Round
12:20
13:00

LUNCH

14:00

2x2x2 Cube

 First Round
14:30

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 2:30
15:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
16:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 2:00
16:40

2x2x2 Cube

    Second Round
17:00

Pyraminx

    Second Round
17:20

5x5x5 Cube

 Final
18:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
18:30

DINNER

19:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Sunday - July 6th, 2014

11:00

Rubik's Cube

 Second Round
12:00

Skewb

    Final
12:20

2x2x2 Cube

   Final
12:35

Pyraminx

   Final
12:50

LUNCH

13:50

3x3x3 Blindfolded

Final
14:25

4x4x4 Cube

    Final
14:50

3x3x3 One-Handed

    Final
15:10

Rubik's Cube

    Final
15:30

BREAK

16:00

Rubik's Cube

Final
17:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)