Podolian Open 2014
Khmelnytskyi
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Shymkiv (Андрій Шимків)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anna Sadovska (Анна Садовська)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arsen Palamarchuk (Арсен Паламарчук)
Artem Boiko (Артем Бойко)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Dmytro Andrukh (Дмитро Андрух)
Dmytro Pochapskyi (Дмитро Почапський)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Tereshko
Ivan Okrenets (Іван Окренець)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Kostiantyn Sytnikov (Костянтин Ситніков)
Liliia Matviishena (Лілія Матвіїшена)
Maksym Boiko (Максим Бойко)
Mykhailo Danylyshyn (Михайло Данилишин)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oleh Misarosh (Олег Місарош)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Onufriichuk (Олександр Онуфрійчук)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Orest Sidliar (Орест Сідляр)
Petro Sidliar (Петро Сідляр)
Roman Deichuk (Роман Дейчук)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Valerii Shcherbakov (Валерій Щербаков)
Vladyslav Buinytskyi (Владислав Буйницький)
Vladyslav Herasymiuk (Владислав Герасимюк)
Vladyslav Hrebeniuk (Владислав Гребенюк)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yuliia Ostapenko (Юлія Остапенко)
Yurii Yarosh (Юрій Ярош)
 
Schedule
 

Saturday - July 26th, 2014

08:00

REGISTRATION

09:00

OPENING CEREMONY

09:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:10

3x3x3 One-Handed

 Combined First
11:55

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:00

LUNCH

14:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:30

2x2x2 Cube

 Second Round
16:00

5x5x5 Cube

 Final
16:40

3x3x3 One-Handed

 Final
17:20

2x2x2 Cube

 Final
17:50

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:30
Sunday - July 27th, 2014

10:00
11:00

4x4x4 Cube

 Second Round
11:40

Rubik's Cube

 First Round
12:50
13:40

LUNCH

15:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
16:00
16:30

Rubik's Cube

 Second Round
17:20

4x4x4 Cube

 Final
17:50

Megaminx

 Final
18:20

Pyraminx

    Final
18:40

Rubik's Cube

 Final
19:20

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)