Kharkiv Cube Day 2014
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Anatolii Burda (Анатолій Бурда)
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Velikanov (Андрій Веліканов)
Andrii Yefimov (Андрій Єфімов)
Andrii Zheltukhin (Андрій Желтухін)
Anton Khudyk (Антон Худик)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Anton Tikhonov (Антон Тіхонов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Shepeliev (Артем Шепелєв)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Bohdan Fedai (Богдан Федай)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Haidaichuk
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Dmytro Kovalskyi (Дмитро Ковальський)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Dmytro Rastvorov (Дмитро Растворов)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Gaiane Grishchenko (Гаяне Гріщенко)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Heorhii Tsapko (Георгій Цапко)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Nevinchanyi (Ілля Невінчаний)
Iryna Kostenko (Ірина Костенко)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Kateryna Klimenko (Катерина Кліменко)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kyryll Filipushko (Кирилл Філіпушко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Samoilenko (Максим Самойленко)
Maksym Starostenko (Максим Старостенко)
Mariia Butska (Марія Буцька)
Mykhailo Orydoroha (Михайло Оридорога)
Mykyta Burdeniuk (Микита Бурденюк)
Mykyta Hres (Микита Гресь)
Mykyta Monokov (Микита Моноков)
Mykyta Pohorielov (Микита Погорєлов)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oleh Zdor (Олег Здор)
Oleksandr Zhytnyk (Олександр Житник)
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Olena Salenko (Олена Саленко)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Popov (Роман Попов)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Ruslan Geleta (Руслан Гелета)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Stanislav Zachko (Станіслав Зачко)
Tetiana Horelova (Тетяна Горелова)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Viktor Syriatskyi (Віктор Сирятський)
Vladyslav Kirmarov (Владислав Кірмаров)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Podolianets (Владислав Подолянець)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Husev (Володимир Гусев)
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yehor Cherniaiev (Егор Черняєв)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Butenko (Євген Бутенко)
Yevhen Osypov (Євген Осипов)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Zadorozhna (Юлія Задорожна)
 
Schedule
 

Saturday - August 30th, 2014

08:30


REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
11:00

OPENING CEREMONY

11:10

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
13:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 1:00
14:15

Skewb

 Combined First
Cutoff 1:00
15:00

LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
16:30

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Second Round
17:30

4x4x4 Cube

 Final
18:00

3x3x3 One-Handed

 Final
18:30

2x2x2 Cube

    Final
18:50

Pyraminx

    Final
19:10

Skewb

    Final
19:30

Rubik's Cube

 Final
20:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)