Dvina One-Handed Edition 2014
Novopolotsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexey Kot
Alexey Polyashov
Anatoly Kim
Andrey Monyak
Anna Popovich
Anton Kondratskiy
Artem Savosik
Bogdan Davtyan
Daniil Lozner
Daniil Sasin
Dmitry Dergunov
Egor Rogal
Fyodor Ivanov
Gleb Kolos
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Ivan Zabrodin
Nikita Chistyakov
Nikita Loyko
Oleg Sechko
Pavel Yushkevich
Rustam Valeev
Sergey Novik
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Stepan Stepanov
Ustin Vashchenko
Viktor Danilov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shumskiy
Vladislav Ushakov
 
Schedule
 

Saturday - July 19th, 2014

08:50


REGISTRATION

08:50

OPENING CEREMONY

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
09:45
10:15

2x2x2 Cube

 First Round
10:50

Rubik's Cube

 First Round
11:35

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
First Attempt
12:45

LUNCH

13:15
13:45

BREAK

13:55

3x3x3 One-Handed

 First Round
14:35

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
15:20

4x4x4 Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
Second Attempt
17:10

LUNCH

17:40

Skewb

    Second Round
18:05

2x2x2 Cube

 Second Round
18:35

Rubik's Cube

 Second Round
19:10

Pyraminx

    Second Round
19:35

BREAK

19:45

Rubik's Cube: OH

    Second Round
20:10

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Third Attempt
Sunday - July 20th, 2014

08:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:45

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 7:00
09:45

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:25

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 10:00
11:05

Rubik's Cube: BLD

 First Round
11:35

Rubik's Clock

    Combined Final - Cutoff 30.00
12:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
12:45

LUNCH

13:15

Square-1

 C. First - Cutoff 1:00
13:45

Rubik's Cube: WF

 C. Final - Cutoff 2:00
14:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
15:25

3x3x3 BLD

    Final
15:45

Square-1

    Final
16:05

4x4x4 Cube

    Final
16:30

Skewb

    Final
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:00

Pyraminx

    Final
17:15

LUNCH

17:45

5x5x5 Cube

 Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

3x3x3 One-Handed

 Final
19:45

UNOFFICIAL EVENT

20:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)