CCC Autumn Open 2014
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alena Blinnikova
Alexander Ivannikov
Alexander Vasilyev
Alexey Adamov
Alexey Dorozhkin
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Anastasia Babenkova
Anatoliy Zabrodin
Andrew Seleznev
Andrey Bankov
Andrey Ivanov
Andrey Krasovskiy
Andrey Lisyutin
Andrey Rybakov
Andrey Yeranyan
Anton Bedrichenko
Anton Goryachikh
Anton Isaev
Anton Le Van
Anton Rostovikov
Anton Savushkin
Artem Sobolevskiy
Artem Yashkov
Daniil Arkhipov
Daniil Lee
Deni Mintzaev
Digi Digiev
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Karyakin
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Levakov
Dmitry Zvyagintsev
Egor Blinov
Egor Koshkin
Evgeny Akivis
Evgeny Blinov
Fyodor Ivanov
Garegin Karapetyan
Georgiy Marshalko
Georgy Vershinin
Georgy Virabyan
Grigory Rymshin
Ildar Salakhetdinov
Ilgiz Yakhin
Irina Drobitjko
Ivan Anikin
Ivan Makachev
Ivan Putilov
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Ken Le Van
Kirill Ilyin
Kirill Kharitonov
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Kirill Sviridkin
Kirill Zvonilin
Konstantin Ushakov
Ksenia Logvinova
Kyyarkhan Nikolaev
Lev Furin
Maksim Vorobyev
Maria Timoshchenko
Maxim Lukuanchicov
Mikhail Avdeenko
Mikhail Burkov
Mikhail Mikhnyuk
Mikhail Murzin
Murad Gazimagomedov
Nikita Popov
Nikolay Masson
Nikolay Ostroukhov
Oksana Ruzaeva
Oleg Fedichkin
Oleg Gritsenko
Oleg Kafanov
Oleg Konanykhin
Oleg Naumchenkov
Pavel Kovezin
Pavel Vershinin
Polina Komova
Rasul Gamzabekov
Roman Chirva
Roman Svyatov
Rustam Valeev
Semen Gridnev
Sergey Chushkin
Sergey Ryabko
Stanislav Shleev
Stanislav Svistun
Valeriy Volodin
Valeriya Gaidarly
Victor Bogatov
Vladimir Bolshakov
Vladimir Kostin
Vladimir Kuznetsov
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Shavelskiy
Yana Gribacheva
Yaroslav Ivanashev
Yulia Sidorova
Yuri Buslyuk
Yury Timoshchenko
 
Schedule
 

Saturday - October 4th, 2014

08:30


REGISTRATION

09:00

OPENING

09:10

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:30

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 30.00
11:10

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:00
11:55

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
15:10

Skewb

    Combined First - Cutoff 30.00
15:35
16:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
17:25

Skewb

    Second Round
17:40

Pyraminx

    Second Round
17:55

3x3x3 Blindfolded

 First Round
18:55

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
19:40

4x4x4 Blindfolded

 Final
Sunday - October 5th, 2014

09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:15

2x2x2 Cube

    Second Round
12:35

5x5x5 Cube

    Second Round
13:00

LUNCH

14:00

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 6:00
14:45

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
15:15

3x3x3 One-Handed

    Second Round
15:30

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 Blindfolded

    Second Round
16:20

4x4x4 Cube

    Second Round
16:40

2x2x2 Cube

    Final
16:50

5x5x5 Cube

    Final
16:50

Megaminx

    Final
17:15

6x6x6 Cube

    Final
17:15

Pyraminx

    Final
17:15

Skewb

    Final
17:40

7x7x7 Cube

 Final
17:40

Rubik's Clock

 Final
18:10

4x4x4 Cube

    Final
18:10

4x4x4 Cube

   sq1
18:30

3x3x3 Blindfolded

    Final
18:45

3x3x3 One-Handed

    Final
19:00

Rubik's Cube

 Final
20:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+4)