Beit Dan Open 2014
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 With Feet
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Alla Magas (Алла Магас)
Alona Tambovtseva (Альона Тамбовцева)
Amon Madzhydov (Амон Маджидов)
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrii Barannik (Андрій Бараннік)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Hryhorov (Андрій Григоров)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Velikanov (Андрій Веліканов)
Andrii Zheltukhin (Андрій Желтухін)
Anton Khudyk (Антон Худик)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sladkomedov (Антон Сладкомедов)
Anton Tikhonov (Антон Тіхонов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Kuptsov (Артем Купцов)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Tarasevych (Артем Тарасевич)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Bohdan Sobko (Богдан Собко)
Daniil Morozov (Данііл Морозов)
Danylo Pakhomov (Данило Пахомов)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Rudenko (Денис Руденко)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Gaiane Grishchenko (Гаяне Гріщенко)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Zhadan (Ілля Жадан)
Iryna Kostenko (Ірина Костенко)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Shyrokovskyi (Іван Широковський)
Lev Holub (Лев Голуб)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Boldvinov (Максим Болдвінов)
Maksym Medentsev (Максим Меденцев)
Maksym Vorobchenko (Максим Воробченко)
Mykhailo Dupliakin (Михайло Дуплякін)
Mykhailo Fainer (Михайло Файнер)
Mykhailo Orydoroha (Михайло Оридорога)
Mykola Kolesnykov (Микола Колесников)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Burdeniuk (Микита Бурденюк)
Mykyta Hres (Микита Гресь)
Nadiia Mishchieriakova (Надія Міщєрякова)
Nazar Polievoi (Назар Полєвой)
Oleh Rostrypenko (Олег Рострипенко)
Oleh Zdor (Олег Здор)
Oleksandr Dovhyi (Олександр Довгий)
Oleksandr Ivanenko (Олександр Іваненко)
Oleksandr Kirieiev (Олександр Кірєєв)
Oleksandr Rudenko (Олександр Руденко)
Oleksandr Znakhur (Олександр Знахур)
Oleksii Chesniuk
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Olena Salenko (Олена Саленко)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Roman Kryvsun (Роман Кривсун)
Roman Sosnov (Роман Соснов)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Serhii Gavryk (Сергій Гаврик)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Tymofii Serbin (Тимофій Сербін)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Vitalii Andrusiv (Віталій Андрусів)
Vitalii Nazarov (Віталій Назаров)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Podolianets (Владислав Подолянець)
Vsevolod Viliatser (Всеволод Віляцер)
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yehor Cherniaiev (Єгор Черняєв)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhenii Kostovetskyi (Євгеній Костовецький)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yuliia Shyrokovska (Юлія Широковська)
 
Schedule
 

Sunday - November 9th, 2014

09:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 With Feet

 Final
09:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:30

OPENING CEREMONY

11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:30

Skewb

 Combined First - Cutoff 2:00
14:00

3x3x3 Fewest Moves

 First Attempt
15:00

LUNCH

15:30

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

2x2x2 Cube

    Final
16:20

Skewb

    Final
16:40

Rubik's Cube

    Final
17:00

AWARDS

17:30

3x3x3 Fewest Moves

Second Attempt
18:45

3x3x3 Fewest Moves

Third Attempt
All times are EET (GMT+2)