Joana D'Arc Open 2014
São Paulo, SP
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
 
Competitors
Alan Mello
Alessandra Nery Gonçalves Motta
Allyson Dias de Lima
Ana Alice Bicev Lourenço Hoeppner
Anderson Alessandro Pavia
Anderson Ferreira Batista
André Luciano Atanes Jussiani
Arthur de Oliveirra Guzao
Arthur Pereira da SIlva Bermann
Augusto Rosa Esteves
Beatriz de Araujo Mourão
Bernardo Zakur Corrêa Santos
Bruno Almeida Belo Freitas
Bruno Galati Paladino Cricelli
Bruno Hitoshi Ebihara
Bruno Marques Lopes
Caio Cândido Ferraro
Cássio Murakami
Cauê Felipe Siqueira de Oliveira
Daniel Junji Kudo
Daniel Lehwing
Denis Wagner F. Junior
Eduardo Rodrigues
Elias Tolentino de Camargo
Enzo De Souza Reigado
Enzo Gonçalves Motta
Eric Ribeiro
Fabiano Pinheiro de Oliveira
Fabio Bini Graciose
Fabio Seiji Massui
Felipe Baldívio Freires
Felipe Gregorio De Araujo Jardim
Felipe Sandes Lopes
Fernando Alves de Souza
Fernando Vitor Dal Bello dos Santos
Flavio da Cruz Rosa
Gabriel Canato
Gabriel Oliveira
Gabriel Pereira Campanha
Gabriel Spergue de Oliveira
Giana Guelfi
Gilson Sousa da Silva
Giovanna Carolina Soares de Sousa
Giovanni Melo de Oliveira Linares
Guilherme Edgard Forkel
Guilherme Henrique Paes Landim
Guilherme Nunes Ferreira
Guilherme Vitor Lopes dos Santos
Gustavo Kendi Tanaka Moreira
Gustavo Oliveira Fernandes
Hamilton Bertocco Guimarães
Helena Praia Mendes Cardoso
Helio Assumu Y. Shibuya
Henry Hideki Goya
Isabela Oviar Vieira
Israel Machado Soares
Italo Bauer
Ithalo José Garcia de Mello
Ivanna Castelli
João Carlos Salmeron
João Pedro de Castro Message Oliveira
José Gabriel B. Malta
José Henrique Malta
Julia Almeida Belo Freitas
Julia Duarte
Júlia Pinheiro Ribeiro
Kaique V. dos Santos
Laís Azevedo Martins da Silva
Leonardo Lairana Grosso
Leonardo Mascarenha
Leoni Henrique B. Duarte
Lorenzo Ivo Costa Bona
Luan Raul Mello
Lucas Akio Senaga Onuki
Lucas Ichiro Yunomae
Lucas Iwanow Leal
Lucas Matsuda
Lucas Nicolau
Lucas Polo Chiang
Lucas Russo da Silva
Luciane Hissae Tanaka Moreira
Luís Gustavo Picolo
Marcelo Goichi Okuda Filho
Marcelo Pereira da Silva
Márcio Luiz da Costa Freitas
Marcos Paulo Faria
Maria de Fatima Rebelo Correia
Marius Rombout Ferreira van Riemsdijk
Mateus Cardoso da Silva
Mateus Hamatsu Shinoda
Mateus Julio Nascimento dos Santos
Matheus Albuquerque Araújo
Matheus Túlio Pezini dos Santos
Mauricio Pinheiro de Oliveira
Miguel Eduardo Sacco Chiodarelli
Munir Alejandro Camacho Cordeiro
Nicole Freitas
Otávio Kiyoshi Maebara
Paulo Cezar A. Françoso
Paulo Timóteo M. Junior
Pedro Akio Muniz Urano
Pedro Silva Bueno dos Santos
Rafael Akio Gonçalves Nitta
Rafael Derrico dos Santos Abreu
Rafael Werneck Cinoto
Raquel Yengo Hernandes Marim
Sabrina Santos Rodrigues
Samuel Bartulihe Tedim
Thainá Cristina Machado
Thais da Cruz
Thomas Felipe Alves da Maier
Tiago João de Souza
Tiago Oliveira Vidal
Vinícius Cabral Pavia
Vinicius Henrique Soares
Vinícius Roveri
Walter Pereira Rodrigues de Souza
Wesley Figueira de Santana
Yago Mascarenha
 
Schedule
 

Sunday - November 9th, 2014

09:00

REGISTRATION

09:15
10:15

2x2x2 Cube

 First Round
11:15

3x3x3 With Feet

 Combined First - Cutoff 3:00
11:45

3x3x3 With Feet

    Final
12:00

LUNCH

13:30

Rubik's Cube

 First Round
15:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:00

Pyraminx

 Final
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

Rubik's Cube

    Final
17:15

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)