Minsk Winter 2014
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Final
2x2x2 Cube
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Radoman
Alexander Yakimovich
Alexandr Alexeev
Alexey Babashev
Alexey Kot
Alexey Kudimov
Alexey Shimanovich
Anatoly Kim
Anatoly Shatilo
Andrey Baranets
Andrey Gorustovich
Andrey Molchan
Andrey Punko
Anton Maleyonok
Artem Savosik
Cheslav Zhuravskiy
Daniil Ilyich
Daniil Lozner
Daniil Poleshchenko
Daniil Shamotenko
Danila Zhogol
Dmitriy Kalinovskiy
Dmitry Boltov
Dmitry Kravchuk
Egor Glazko
Elisey Egorov
Evgeny Chak
Gleb Adamovich
Gleb Golovko
Gleb Kolos
Gleb Kolos
Igor Mamutkin
Ilya Anishchenko
Ilya Samoylich
Ilya Syrtsov
Ilya Tereshko
Ilya Yaroshuk
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Ivan Terekh
Konstantin Kalinin
Nadezhda Shvabovich
Nikita Chistyakov
Nikita Lomskiy
Nikita Loyko
Oleg Sechko
Pavel Pinchuk
Pavel Razuvalov
Pavel Yushkevich
Petr Zaitsev
Philip Khursevich
Robert Rataevski
Sergey Melnik
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Stepan Kotikov
Ustin Vashchenko
Valentin Podosinovik
Vitaliy Sheshko
Vladimir Chekurin
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Kapustin
Vladislav Naumenko
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shumskiy
Vladislav Ushakov
Vladislav Vavilov
Yuri Sapunov
 
Schedule
 

Saturday - December 27th, 2014

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:10

6x6x6 Cube

    C. Final - Cutoff 4:00
10:10

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:35

7x7x7 Cube

    C. Final - Cutoff 6:00
11:00

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:30

Pyraminx

 Combined Final - Cutoff 13.00
13:00

LUNCH

14:00

2x2x2 Cube

 Final
14:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:15

Skewb

 Combined Final - Cutoff 20.00
15:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:35

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 20.00
17:05

4x4x4 Cube

 Combined Final - Cutoff 1:20
17:45

3x3x3 One-Handed

 Combined Final - Cutoff 40.00
18:20

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)