B.O.N.D. Open 2015
Bratislava
Slovakia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Ágoston Török
Anders Larsson
András Placskó
Anton Mozola
Balázs Bernát
Balázs Simon
Barnabás Turi
Bence Barát
Bence Hervay
Bence Kovács
Dalibor Mrška
Dániel Varga
Dávid Balog
Dóra Hamrák
Filip Hrnko
Filip Kollár
Hunor Bózsing
István Kocza
István Szepesi-Nagy
Jakob Kogler
Ján Kučera
Juraj Kremser
Juraj Polaček
Kornél Vermes
Laura Ohrndorf
Mário Dominik Gejdoš
Mário Žák
Martin Vasko
Máté Berecz
Matěj Mužátko
Matúš Buffa
Matúš Majer
Michael Röhrer
Michal Vasko
Nikolas Márkus
Nikolett Placskó
Olivér Perge
Patrik Školník
Pavel Černý
Pranjal Khan
Sanio Kasumovic
Sébastien Auroux
Taddeus Szabó
Tomáš Novotný
Viktor Kalmar
Viktória Sklárová
 
Schedule
 

Saturday - January 31st, 2015

08:40

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:07
10:40

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:07
11:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:07
12:30

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 27.00
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 27.00
14:40

Skewb

 Combined First - Cutoff 37.00
15:10

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:07
15:40

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 2:07
16:20

Pyraminx

    Final
16:30

Rubik's Clock

    Final
16:50

Skewb

    Final
17:00

5x5x5 Cube

    Final
17:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - February 1st, 2015

08:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:00

REGISTRATION

09:10

Rubik's Cube

 First Round
10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 47.00
11:30

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 1:07
12:10

3x3x3 Blindfolded

 Combined First - Limit 12:07 for 3 Attempts
12:50

LUNCH

13:50

Rubik's Cube

 Second Round
14:20

2x2x2 Cube

    Second Round
14:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:10

4x4x4 Cube

 Second Round
15:40

3x3x3 Blindfolded

    Combined First - Limit 12:07 for 3 Attempts
16:00

2x2x2 Cube

    Final
16:10

3x3x3 One-Handed

    Final
16:25

4x4x4 Cube

    Final
16:40

Rubik's Cube

 Final
17:20

AWARDS

All times are CET (GMT+1)