Winter West Ukraine 2015
Kovel
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Andrii Atamaniuk (Андрій Атаманюк)
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Shymkiv (Андрій Шимків)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Bilashuk (Антон Білашук)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Artur Kryshka (Артур Кришка)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Demian Psheminskyi (Дем'ян Пшемінський)
Denys Haidaichuk
Dmytro Pochapskyi (Дмитро Почапський)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Ivanenko (Ілля Іваненко)
Ilya Tereshko
Kostiantyn Sytnikov (Костянтин Ситніков)
Maksym Khrystynets (Максим Христинець)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Mykhailo Danylyshyn (Михайло Данилишин)
Mykhailo Dupliakin (Михайло Дуплякін)
Nazarii Zdrobylko (Назарій Здробилко)
Oksana Tyvodar
Oleksandr Humeniuk (Олександр Гуменюк)
Oleksandr Kirieiev (Олександр Кірєєв)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Pavel Yushkevich
Sergey Novik
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Vladyslav Bobok (Владислав Бобок)
Vladyslav Denysenko (Владислав Денисенко)
Vladyslav Onishchuk (Владислав Оніщук)
Vladyslav Skibitskyi (Владислав Скібіцький)
Yevhenii Kostovetskyi (Євгеній Костовецький)
Yurii Tkachuk (Юрій Ткачук)
 
Schedule
 

Saturday - January 31st, 2015

09:00

REGISTRATION

09:15

OPENING CEREMONY

09:30

5x5x5 Cube

 Combined First Round
Cutoff 4:00
10:20

4x4x4 Cube

 Combined First Round - Cutoff 2:00
11:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First Round - Cutoff 1:30
11:35

2x2x2 Cube

 First Round
12:10

Rubik's Cube

 First Round
12:50
13:20

Rubik's Clock

    First Round
13:45

LUNCH

14:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
15:55
16:25

3x3x3 Blindfolded

 First Round
16:55

4x4x4 Cube

 Second Round
17:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
18:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
19:10

2x2x2 Cube

    Second Round
19:35

Pyraminx

    Second Round
20:00

Skewb

    Second Round
20:25

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
Sunday - February 1st, 2015

08:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00

6x6x6 Cube

    Combined Final - Cutoff 6:00
10:25

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
10:55

Square-1

    Combined Final - Cutoff 2:00
11:15

Rubik's Clock

    Final
11:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
12:40

Rubik's Cube

 Second Round
13:10

3x3x3 With Feet

    Combined Final - Cutoff 2:30
13:30

LUNCH

14:30

Pyraminx

    Final
14:55

3x3x3 Blindfolded

   Final
15:15

5x5x5 Cube

 Final
16:10

2x2x2 Cube

    Final
16:35

Skewb

    Final
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:35

3x3x3 One-Handed

 Final
18:05

Rubik's Cube

 Final
19:15

AWARDS

All times are EET (GMT+2)