Kharkiv Special 2015
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Hryhorov (Андрій Григоров)
Andrii Kolosov (Андрій Колосов)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Andrii Zapolochnyi (Андрій Заполочний)
Anton Khudyk (Антон Худик)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Tikhonov (Антон Тіхонов)
Antonina Ivanova (Антоніна Іванова)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Tarasevych (Артем Тарасевич)
Artur Norkin (Артур Норкін)
Danylo Lovkyi (Данило Ловкий)
Danylo Pakhomov (Данило Пахомов)
Danylo Tsiuriupa (Данило Цюрюпа)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Danylo Vasylenko (Данило Василенко)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Havrylov (Денис Гаврилов)
Denys Hlybokyi (Денис Глибокий)
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Kudriavtsev (Денис Кудрявцев)
Denys Savin (Денис Савін)
Dmytro Kovrizhkin (Дмитро Ковріжкін)
Dmytro Pantopol (Дмитро Пантополь)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Hleb Astakhov (Глеб Астахов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Kalashnikov (Ілля Калашніков)
Ioannis Pakhnutov (Іоанніс Пахнутов)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Khrystyna Litovchenko (Христина Літовченко)
Kostiantyn Alekseienko (Костянтин Алексеєнко)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kseniia Kovrenkova (Ксенія Ковренкова)
Lev Holub (Лев Голуб)
Lev Tymofieiev (Лев Тимофєєв)
Maksym Lovkyi (Максим Ловкий)
Mariia Maksymenko (Марія Максименко)
Mykhailo Dupliakin (Михайло Дуплякін)
Mykhailo Kaika (Михайло Каїка)
Mykhailo Khymych (Михайло Химич)
Mykhailo Taran (Михайло Таран)
Mykola Dupliakin (Микола Дуплякін)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Baranov (Микита Баранов)
Mykyta Bordovskyi (Микита Бордовський)
Mykyta Hres (Микита Гресь)
Mykyta Liashenko (Микита Ляшенко)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Ivanenko (Олександр Іваненко)
Oleksandr Ivanov (Олександр Іванов)
Oleksandr Khodyriev (Олександр Ходирєв)
Oleksandr Kirieiev (Олександр Кірєєв)
Oleksandr Kovriha (Олександр Ковріга)
Oleksandr Mikhalchuk (Oлександр Міхальчук)
Oleksandr Polianskyi (Олександр Полянський)
Oleksii Hrynko (Олексій Гринько)
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьєв)
Oleksii Subachev (Олексiй Субачев)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Olena Salenko (Олена Саленко)
Pavlo Sotnykov (Павло Сотников)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Sosnov (Роман Соснов)
Ruslan Geleta (Руслан Гелета)
Serhii Bocharov (Сергій Бочаров)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Tymur Karimov (Тимур Карімов)
Vadym Khikhlo (Вадим Хіхло)
Viktor Syriatskyi (Віктор Сирятський)
Vitalii Munaiev (Віталій Мунаєв)
Vitalii Nazarov (Віталій Назаров)
Vladyslav Achkasov (Владислав Ачкасов)
Vladyslav Korobkov (Владислав Коробков)
Vladyslav Pereiashkin (Владислав Переяшкін)
Vladyslav Stoliarenko (Владислав Столяренко)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Korobeinyk (Володимир Коробейник)
Volodymyr Sokolov (Володимир Соколов)
Vsevolod Viliatser (Всеволод Віляцер)
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yaroslav Ivanov (Ярослав Іванов)
Yehor Cherniaiev (Єгор Черняєв)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Ivashchenko (Євген Іващенко)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
 
Schedule
 

Saturday - March 7th, 2015

08:50

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:00

Megaminx

 Combined First - Cutoff 4:00
10:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 2:00
10:40

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 1:00
11:20

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
15:10

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 4:00
15:10

7x7x7 Cube

 Combined First - Cutoff 7:30
15:50

6x6x6 Cube

 Combined First - Cutoff 5:30
16:30

Megaminx

 Final
16:30

Square-1

 Final
17:00

Rubik's Clock

    Final
17:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
18:30

7x7x7 Cube

 Final
19:00

6x6x6 Cube

 Final
19:30

Rubik's Cube

 Final
20:00

AWARDS

All times are EET (GMT+2)