Dnepr Cube Day 2015
Dnipropetrovsk
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Final
Skewb
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anatolii Kuriachyi (Анатолій Курячий)
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Habzovskyi (Андрій Габзовський)
Andrii Moisol (Андрій Мойсол)
Andrii Neliubov (Андрій Нелюбов)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anna Kornika (Анна Корніка)
Anton Averianov (Антон Авер'янов)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sarapii (Антон Сарапій)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arsenii Vesnovkyi (Ареній Весновський)
Artem Borzenko (Артем Борзенко)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bogdan Maistrenko (Богдан Майстренко)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daria Klymenko (Дар'я Клименко)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Khomenko (Денис Хоменко)
Dmytro Hovorukha (Дмитро Говоруха)
Dmytro Kararush (Дмитро Караруш)
Dmytro Lutsenko (Дмитро Луценко)
Dmytro Sokolovskyi (Дмитро Соколовський)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Eric Shatashvili (Ерік Шаташвілі)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Haivoronskyi (Ілля Гайворонський)
Illia Pashkulskyi (Ілля Пашкульський)
Ivan Ilnytskyi (Іван Ільніцький)
Ivan Kovalyk (Іван Ковалик)
Ivan Sakhno (Іван Сахно)
Kostiantyn Linenko (Костянтин Ліненко)
Kseniia Kovrenkova (Ксенія Ковренкова)
Kyrylo Vasenin (Кирило Васенін)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Maksym Kashliatskyi (Максим Кашляцький)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Mark Yarovoi (Марк Яровой)
Mykhailo Havryliuk (Михайло Гаврилюк)
Mykhailo Mikhnenko (Михайло Міхненко)
Mykhailo Udalyi (Михайло Удалий)
Mykola Sokolov (Микола Соколов)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Haivoronskyi (Микита Гайворонський)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nazar Korneichuk (Назар Корнейчук)
Oleh Kontsevych (Олег Концевич)
Oleh Loshin (Олег Льошин)
Oleh Volokha (Олег Волоха)
Oleksandr Chumachenko (Олександр Чумаченко)
Oleksandr Dovhyi (Олександр Довгий)
Oleksandr Ismahilov (Олександр Ісмагілов)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Mikhalchuk (Oлександр Міхальчук)
Oleksandr Verheliuk (Олександр Вергелюк)
Oleksandra Basuk
Oleksii Fil (Олексій Філь)
Oleksii Holomoz (Олексій Голомоз)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Olena Salenko (Олена Саленко)
Pavlo Milchenko (Павло Мільченко)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Koriuk (Роман Корюк)
Roman Kryvsun (Роман Кривсун)
Ruslan Revutskyi (Руслан Ревуцький)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Seroshtan (Сергій Сероштан)
Serhii Shaboltas (Сергій Шаболтас)
Stepan Makieiev (Степан Макєєв)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Viktor Kolesnichenko (Віктор Колесніченко)
Vladyslav Andriievskyi (Владислав Андрієвський)
Vladyslav Skotarenko (Владислав Скотаренко)
Vladyslav Zelenskyi (Владислав Зеленський)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Anichkin (Володимир Анічкін)
Volodymyr Tytarenko (Володимир Титаренко)
Vsevolod Viliatser (Всеволод Віляцер)
Yan Shukov (Ян Шуков)
Yaroslav Shevtsov (Ярослав Шевцов)
Yehor Zaitsev (Єгор Зайцев)
Yevhen Shvedov (Євген Шведов)
Yevhenii Kostovetskyi (Євгеній Костовецький)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yurii Samarskyi (Юрій Самарський)
 
Schedule
 

Saturday - March 14th, 2015

10:30

REGISTRATION

11:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
12:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
13:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
14:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
15:00

LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:40

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
17:50

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
Sunday - March 15th, 2015

08:30

REGISTRATION

08:40

OPENING CEREMONY

09:00

Rubik's Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 1:00
13:30

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
16:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 2:00
17:00

Pyraminx

 Final
18:00

Skewb

    Final
18:20

2x2x2 Cube

    Final
18:40

Rubik's Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are EET (GMT+2)