Dvina 3.0 2015
Novopolotsk
Belarus
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexey Polyashov
Anatoly Kim
Andrei Besedin
Andrey Molchan
Andrey Monyak
Anna Popovich
Anton Besedin
Anton Kondratskiy
Artem Savosik
Artem Yashkov
Bogdan Davtyan
Daniil Lozner
Daniil Sasin
Ekaterina Popovich
Ilya Anishchenko
Ilya Tereshko
Ilya Yaroshuk
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Kirill Mamonov
Konstantin Kalinin
Nikita Chistyakov
Nikita Loyko
Nikita Sharov
Nikolay Masson
Rustam Valeev
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Stepan Stepanov
Ustin Vashchenko
Viktor Danilov
Vladimir Korovin
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Shumskiy
Vladislav Ushakov
Yuri Sapunov
 
Schedule
 

Saturday - February 28th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:00

OPENING CEREMONY

09:15

Rubik's Cube

 Combined First - Cutoff 1:20
09:50

Rubik's Cube: BLD

 Combined First
10:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:20

Skewb

 C. First - Cutoff 1:00
10:55

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:30
11:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:15
12:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 40.00
13:00

LUNCH

13:40

3x3x3 Fewest Moves

 Final
14:40

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:30
14:45

Megaminx

    Final
15:10

Rubik's Clock

 C. First - Cutoff 45.00
15:40

2x2x2 Cube

 Combined First - Cutoff 1:00
16:20

Square-1

    Final
16:35

Rubik's Cube

    Second Round
16:50

Skewb

    Second Round
17:15

4x4x4 Cube

 Second Round
17:50

2x2x2 Cube

    Second Round
18:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
18:50

Skewb

    Final
19:05

2x2x2 Cube

    Final
19:25

4x4x4 Cube

    Final
19:45

Rubik's Clock

    Second Round
20:05

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 30.00
20:35

3x3x3 Multi-Blind

 First Attempt
Sunday - March 1st, 2015

08:50

3x3x3 Multi-Blind

Second Attempt
09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:10

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 5:30
10:40

6x6x6 Cube

    C. Final - Cutoff 3:30
11:05

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
11:50

LUNCH

12:30

Rubik's Cube: OH

    Second Round
12:55

Rubik's Clock

   Final
13:10

Pyraminx

    Final
13:25

3x3x3 Blindfolded

    Final
13:40

3x3x3 One-Handed

    Final
13:55

5x5x5 Cube

    Final
14:15

Rubik's Cube

    Final
14:40

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)