Moscow Spring Open 2015
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Agnessa Mungina
Alan Manukyan
Alan Zhazhiev
Aleksander Rogozhin
Aleksandr Chernetsov
Aleksandr Druzhkin
Aleksandr Malygin
Aleksandr Slabkin
Alexander Borisenok
Alexander Gorchackov
Alexander Ivannikov
Alexander Mitrofanov
Alexander Stepanishchev
Alexei Doronin
Alexey Chernyshev
Alexey Davletshin
Alexey Dorozhkin
Alexey Krasnov
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Alexey Stibor
Alexey Zharikov
Anastasia Alexandrova
Anastasia Babenkova
Anastasiya Pyatina
Andrew Seleznev
Andrey Belozertsev
Andrey Che
Andrey Datsenko
Andrey Dyatlov
Andrey Gribachev
Andrey Krasovskiy
Andrey Larionov
Andrey Rybakov
Andrey Yeranyan
Andrey Zimenkov
Anna Luchina
Anton Goryachikh
Anton Isaev
Anton Savushkin
Anton Sobolev
Arsen Gazimagomedov
Artem Ganzha
Artem Kalinin
Artem Mardahaev
Artur Bogomolov
Bekzod Dzhanpolatov
Bogdan Yakovlev
Borislav Golosov
Daniil Arkhipov
Daniil Khoroshilov
Daniil Kosov
Daniil Kukushkin
Daniil Lee
Daniil Okladnikov
Danila Usachev
David Magomedov
Deni Mintzaev
Denis Metlitskiy
Denis Panin
Denis Rapoport
Diana Murnik
Digi Digiev
Dmitriy Manin
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Levakov
Dmitry Tzybin
Dmitry Umanskiy
Dmitry Zvyagintsev
Eduard Martynov
Eduard Novykh
Edward Berezin
Egor Blinov
Egor Koshkin
Egor Malchenko
Ekaterina Andriyanova
Elizaveta Khayorova
Erzhan Dzhaumutbaev
Evgeny Akivis
Evgeny Blinov
Evgeny Tsypovsky
Fedor Smirnov
Fedor Tolmanov
Fyodor Ivanov
Galina Shirobokova
Georgiy Marshalko
Gleb Kiselev
Grigorii Alekseev
Grigoriy Shumakov
Grigory Kuzmichev
Grigory Kylosov
Grigory Troynenko
Ilya Finaev
Ilya Orokhovatskiy
Ilya Tereshko
Irina Drobitjko
Irina Gimbatova
Irina Kim
Ivan Demchenko
Ivan Katkov
Ivan Kuznetsov
Ivan Pozdov
Ivan Prut
Ivan Putilov
Ivan Repnev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Jan Korzyuk
Kirill Demchenko
Kirill Kharitonov
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Kirill Sidorskiy
Kirill Vasilev
Konstantin Seleznev
Konstantin Ushakov
Kyyarkhan Nikolaev
Larisa Zhuravleva
Lê Công Minh
Lev Burnazov
Lidia Buchukova
Lyubov Denisova
Maksim Vorobyev
Maria Novichenkova
Maria Timoshchenko
Maxim Chechnev
Maxim Gorovoy
Maxim Nikitin
Mihail Kalitsky
Mikhail Burkov
Mikhail Mukhin
Mikhail Murzin
Mikhail Olekhov
Murad Gazimagomedov
Natalya Eroshevskaya
Nikita Golyavin
Nikita Goncharov
Nikita Popov
Nikita Romashkin
Nikita Slesarchuk
Nikolay Demidov
Nikolay Evdokimov
Nikolay Masson
Nikolay Mityakin
Nikolay Ostroukhov
Odissey Yagubov
Olesya Koshkina
Olga Loginova
Patrik Amars
Pavel Kovezin
Pavel Zorin
Polina Zhirnova
Prokhor Gibadullin
Radimir Lutkovskiy
Rasul Gamzabekov
Roman Chirva
Rustam Valeev
Salih Mamaev
Saveliy Sobur
Sergey Bukharov
Sergey Chirin
Sergey Chushkin
Sergey Golovanov
Sergey Lutsishin
Sergey Safonov
Stanislav Shleev
Stanislav Starovoytov
Stanislav Svistun
Stanislav Voronov
Stepan Kolominov
Stepan Rudoi
Svetlana Igoshina
Svyatoslav Lutkovskiy
Tigran Orbelyan
Timofey Egorov
Valentin Dorofeev
Valeriy Sluchek
Valeriya Gaidarly
Valeryan Dudyev
Victor Bogatov
Viktor Shipitsin
Viktor Stepanovich
Vladimir Kuznetsov
Vladimir Lapin
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Glushenko
Vladislav Gorlov
Vladislav Karlo
Vladislav Orlov
Vladislav Shavelskiy
Vladislav Shcheglov
Vsevolod Goncharov
Yana Gribacheva
Yaroslav Senchichin
Yulia Gritsenko
Yura Plitin
Yuri Buslyuk
 
Schedule
 

Friday - March 13th, 2015

10:15


REGISTRATION

11:00

OPENING CEREMONY

11:20

2x2x2 Cube

 First Round
12:40

5x5x5 Cube

 First Round
Cutoff 02:00
13:40

LUNCH

14:50

Skewb

 First Round - Cutoff 30.00
15:20

Megaminx

 First Round
Cutoff 02:30
16:05

6x6x6 Cube

 First Round
Cutoff 03:30
16:55

2x2x2 Cube

 Second Round
17:25

Skewb

    Final
17:45

5x5x5 Cube

    Second Round
18:10

2x2x2 Cube

    Final
18:30

Megaminx

 Final
19:00

5x5x5 Cube

 Final
Saturday - March 14th, 2015

10:15


REGISTRATION

10:15

6x6x6 Cube

 Final
11:00
12:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 50.00
12:50

LUNCH

14:00

4x4x4 Cube

 First Round
Cutoff 01:10
15:05

Pyraminx

    Second Round
15:30

3x3x3 With Feet

 Final
Cutoff 02:30
16:15

3x3x3 One-Handed

 Second Round
16:45

4x4x4 Cube

 Second Round
17:30

7x7x7 Cube

 First Round
Cutoff 05:30
18:30

Rubik's Clock

 First Round
Cutoff 20.00
Sunday - March 15th, 2015

10:15


REGISTRATION

10:15

Rubik's Clock

 Final
10:45

WELCOME

11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:45

4x4x4 Cube

    Final
13:05

LUNCH

14:15

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:10

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

3x3x3 One-Handed

    Final
16:20

Pyraminx

    Final
16:40

7x7x7 Cube

 Final
17:20

Rubik's Cube

 Semi Final
17:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:20

Rubik's Cube

 Final
19:20

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)