Cerbuna Open 2015
Zaragoza
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alberto Romero
Alexander Olleta del Molino
Antonio López
Beatriz Moreno Navalpotro
Berta García Parra
Carlos Povill Gil
Daniel Gracia Ortiz
David Mompel Lancina
David Sarnago
Diego Vallespin Blas
Elisabet Delgado Mas
Estefanía Jordán García
Gonzalo Izaguirre de Diego
Gonzalo Orellana Barrasa
Guillermo Cuadra Sarría
Javier Fernandes Chornet
Javier Gamazo Tejero
Joel Sebastián
Jose Maria Moreno Pueyo
Julián Esteban Guerrero
Julián Sarnago
Julio Perugorria Lorente
María Gloria Castro Ortiz
Pedro Luis Muñoz Yañez
Ricardo Cantón Fago
Ricardo González López
Rodrigo León Nardo
Sergio Bodega Herráiz
Sócrates Iranzo Sesé
Victor Delgado Gimenez
 
Schedule
 

Saturday - April 18th, 2015

09:00

REGISTRATION

09:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
09:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

Clock

 Combined Final
Cutoff 45.00
10:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
11:00

3x3x3 With Feet

 Final
11:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 9:00
12:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
12:30

3x3x3 Fewest Moves

 Combined Final
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:25
15:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:45
16:30

3x3x3 Cube

 First Round
18:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
19:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
Sunday - April 19th, 2015

10:00

Pyraminx

 Final
10:30

Skewb

 Final
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
11:45

3x3x3 Cube

 Second Round
12:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
13:30

LUNCH

14:30

4x4x4 Cube

 Final
15:15

3x3x3 One-Handed

 Final
15:45

2x2x2 Cube

 Final
16:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
18:15


AWARDS

All times are CET (GMT+1)