Yuzhnoukrainsk Open 2015
Yuzhnoukrainsk, Mykolaiv region
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Moisol (Андрій Мойсол)
Andrii Serha (Андрій Серга)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Kovalenko (Артем Коваленко)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artur Neliubin (Артур Нелюбін)
Bohdan Samasonok (Богдан Самасьонок)
Danylo Kondratevych (Данило Кондратевич)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Petrenko (Денис Петренко)
Denys Timoshyn (Денис Тімошин)
Dmytro Syrota (Дмитро Сирота)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Dontsov (Ігор Донцов)
Ihor Kharchenko (Ігор Харченко)
Kyrylo Haniev (Кирило Ганєв)
Mark Shkepast (Марк Шкепаст)
Mykyta Svintytskyi (Микита Свінтицький)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oleh Udodov (Олег Удодов)
Oleksandr Zaiets (Олександр Заєць)
Oleksii Sidorov (Олексій Сідоров)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Prokofiev (Сергій Прокоф’єв)
Valeriia Marushchak (Валерія Марущак)
Vladyslav Dunaievskyi (Владислав Дунаєвський)
Vladyslav Kovalenko (Владислав Коваленко)
Vladyslav Liapalo (Владислав Ляпало)
Vladyslav Reilian (Владислав Рейлян)
Volodymyr Bielokamenskyi (Володимир Бєлокаменський)
Yakiv Malaniuk (Яків Маланюк)
Yaroslav Klinyshkov (Ярослав Клінишков)
Yevhen Abramov (Євген Абрамов)
Yurii Lavrenchuk (Юрій Лавренчук)
 
Schedule
 

Friday - March 20th, 2015

09:00

OPENING CEREMONY

10:00

Rubik's Cube

 First Round
10:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 2:30
11:20

Rubik's Cube

 First Round
12:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:40

Rubik's Cube

 Second Round
13:30

AWARDS

Saturday - March 21st, 2015

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:40

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
12:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
13:20

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 2:00
13:50

2x2x2 Cube

    Final
14:10

LUNCH

14:40

3x3x3 One-Handed

    Final
15:00

Pyraminx

   Final
15:10

Combined Final

    Cutoff 3:00
15:30

Skewb

    Combined First - Cutoff 2:00
15:50

5x5x5 Cube

    Combined Final - Cutoff 5:00
16:10

Megaminx

Combined Final - Cutoff 4:00
16:40

Skewb

   Final
17:00

AWARDS

17:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
All times are EET (GMT+2)