Saint Petersburg Spring Open 2015
Pushkin, St. Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Final
 
Competitors
Alexander Kapustin
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Alexey Sudar
Andrew Seleznev
Anton Antonov
Anton Sobolev
Artem Fominenko
Artem Popov
Artem Yashkov
Daniel Potarev
Daniil Motov
Daniil Popov
Deni Mintzaev
Diana Murnik
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Egor Cherniakov
Gasym Shamilov
German Potarev
Grigory Troynenko
Igor Rybalskii
Ilya Finaev
Ilya Tereshko
Ilya Vakulenko
Irina Kim
Ivan Katkov
Ivan Kuznetsov
Kirill Kuznetsov
Kirill Litvinov
Kirill Shirnin
Maria Turanova
Maxim Chechnev
Maxim Danilov
Maxim Toroptsev
Mikhail Kuzin
Nikolay Golovenko
Nikolay Sergienko
Nikolay Zainchkovskiy
Oyuna Baduraeva
Pavel Galaktionov
Polina Levkina
Roman Fesenko
Roman Trofimov
Sergey Grigorev
Sergey Pileev
Viktor Antonov
Vladimir Kushnir
Vladimir Lapin
Vladislav Shcheglov
Vsevolod Goncharov
Vyacheslav Sizov
Yulia Krivenko
 
Schedule
 

Saturday - April 12th, 2014

08:30

REGISTRATION

08:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:50

OPENING CEREMONY

10:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:30
10:45

Skewb

 Final
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
11:45

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:00
12:25

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 2:30
13:00

Rubik's Cube

 First Round
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
15:40

4x4x4 Cube

 Combined Final - Cutoff 1:10
16:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:45

Rubik's Cube

 Second Round
17:15

Pyraminx

 Final
17:45

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 25.00
18:35

3x3x3 One-Handed

    Second Round
19:00

2x2x2 Cube

    Final
19:15

3x3x3 One-Handed

    Final
19:35

Rubik's Cube

 Final
20:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)