BSTU Open 2015
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksey Demin
Alexey Kot
Alexey Shimanovich
Alina Fedosenko
Anastasia Babenkova
Anatoly Kim
Anatoly Titkov
Andrei Besedin
Andrey Ivanov
Andrey Mihaevich
Andrey Molchan
Anna Popovich
Anton Besedin
Anton Maleyonok
Artem Savosik
Artem Spiridovich
Artem Sushchenia
Artem Zavadskiy
Arthur Kryshton
Artur Firyan
Artur Ovsepyan
Artyom Budugovsky
Daniil Ilyich
Daniil Lozner
Daniil Poleshchenko
Danila Zhogol
David Remez
Deni Mintzaev
Denis Baranchik
Denis Gordeyuk
Denis Krapivnitsky
Denis Shmarlovsky
Denis Uglov
Diana Murnik
Dmitriy Kalinovskiy
Dmitry Berdnikov
Dmitry Boltov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Prokopenko
Evgeniy Kurdychko
Fedor Plehanov
Fyodor Ivanov
Georgy Garanovich
Gleb Golovko
Gleb Kolos
Igor Mamutkin
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Anishchenko
Ilya Litosh
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Irina Kim
Ivan Grahovskiy
Ivan Naumov
Ivan Terekh
Ivan Zabrodin
Kirill Mamonov
Konstantin Kalinin
Maria Turanova
Mariya Skorobogataya
Maxim Chechnev
Mikhail Minin
Nadezhda Shvabovich
Nikita Baranov
Nikita Loyko
Nikita Sharov
Nikita Yasinski
Oleg Rutski
Oleg Sechko
Oleg Semeniuk
Olga Tikhonovich
Osip Sorokin
Pavel Bondarovich
Pavel Galaktionov
Pavel Kruk
Pavel Razuvalov
Pavel Yushkevich
Petr Zaitsev
Philip Khursevich
Roman Fesenko
Rustam Valeev
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Sergey Shpilevskiy
Sergey Tamkovich
Spartak Rudenko
Tatyana Kalinina
Timur Kakhanovich
Ustin Vashchenko
Valentin Garanovich
Valentin Podosinovik
Vasilina Kolos
Viktor Danilov
Vitalij Seniut
Vitaliy Sheshko
Vladimir Lapin
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Konovalov
Vladislav Naumenko
Vladislav Shumskiy
Vladislav Ushakov
Vladislav Vavilov
Yulia Krivenko
Yuri Sapunov
Zakhar Yaroshenko
 
Schedule
 

Saturday - May 2nd, 2015

08:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
09:50

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

REGISTRATION

11:30

OPENING CEREMONY

11:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
11:45

4x4x4 Blindfolded

 Final
12:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
13:30

LUNCH

14:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
15:30

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 3:30
16:05

4x4x4 Cube

 Second Round
16:35
17:15

Square-1

 C. Final - Cutoff 40.00
17:45

Rubik's Clock

    Combined Final - Cutoff 20.00
18:10

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
18:55

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
19:40

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
Sunday - May 3rd, 2015

08:30

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
09:45

REGISTRATION

10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:55

Rubik's Cube: OH

 Combined First - Cutoff 1:00
11:35

OPENING CEREMONY

11:50

Rubik's Cube

 First Round
13:25

Rubik's Cube: WF

 C. Final - Cutoff 2:00
14:00

LUNCH

14:50
15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:15

Rubik's Cube

 Second Round
16:55

2x2x2 Cube

    Second Round
17:20

Skewb

    Final
17:40

Rubik's Cube

    Semifinal
18:05

Pyraminx

    Final
18:25

2x2x2 Cube

    Final
18:45

4x4x4 Cube

    Final
19:05

3x3x3 One-Handed

    Final
19:25

Rubik's Cube

Final
20:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)