Cowboys Summer 2015
Novopokrovka, Kharkiv region
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
 
Competitors
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Tikhonov (Антон Тіхонов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Dmytro Voitenko (Дмитро Войтенко)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Hleb Astakhov (Глеб Астахов)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Lev Holub (Лев Голуб)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Mykyta Baranov (Микита Баранов)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Polianskyi (Олександр Полянський)
Oleksii Hrynko (Олексій Гринько)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Beletskyi (Роман Белецький)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Viktor Kolesnichenko (Віктор Колесніченко)
Yaroslav Velyhotskyi (Ярослав Велигоцький)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
 
Schedule
 

Saturday - June 13th, 2015

10:00

OPENING CEREMONY

10:20

Rubik's Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:15

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:00

LUNCH

13:40

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:10
14:45
15:15

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
First Attempt
16:25

Rubik's Clock

 First Round
16:55

4x4x4 Cube

 First Round
17:55

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
Second Attempt
Sunday - June 14th, 2015

10:00

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Third Attempt
11:10

Rubik's Cube

 Second Round
11:40

2x2x2 Cube

 Second Round
12:10

Skewb

    Second Round
12:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
13:00

LUNCH

13:40

4x4x4 Cube

 Final
14:15

Rubik's Clock

    Final
14:35

Pyraminx

    Final
14:55

Skewb

    Final
15:20

3x3x3 One-Handed

 Final
15:50

2x2x2 Cube

 Final
16:30

Rubik's Cube

 Final
17:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)